Gönderen Konu: Koordinatör öğretmenlerin görev ve sorumlulukları  (Okunma sayısı 38316 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rhnbtl

• Ziyaretçi
Sayın hocalarım,
Koordinatör öğretmen olarak görevlendirildim fakat bir koordinatör öğretmen işletmeye gidip ne yapar, dikkat etmesi gereken şeyler nedir? Hangi hazırlıklarla gitmesi gerekir? Bu gibi şeyler hakkında hiçbir fikrim yok. Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim..:)

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı Teknik Ögretmen

• AML
    • Profili Görüntüle
Koordinatör öğretmenlerin görev ve sorumlulukları
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2010, 17:10:49 »
Koordinatör öğretmenlerin görev ve sorumlulukları

Madde 268- Koordinatör öğretmenler:

a) İşletmelerde meslekî eğitim uygulamasının plânlı olarak yürütülmesini sağlamak amacıyla alınacak önlemleri belirler ve kurum müdürlüğüne bildirir.

b) Öğretim programlarında, işletmelerdeki uygulamalarda ortaya çıkan sorunları belirleyerek hazırlayacağı raporu, program geliştirme çalışmalarında değerlendirilmek üzere kurum müdürlüğüne verir.

c) Meslekî eğitim konusunda, işletme yetkilileri ile usta öğretici/eğitici personele rehberlikte bulunur.

d) İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrencilerin yapmış oldukları işler ile ilgili iş dosyasını kontrol eder.

e) Öğrencilerin; başarı, devam-devamsızlık ve disiplin durumunu izleyerek işletme kayıtlarındaki bilgilerin, zamanında kurum müdürlüğüne iletilmesini sağlar.

f) İşletme yetkilileri ile iş birliği yaparak iş yerine uyum sağlayamayan öğrencileri belirler, alınacak önlemleri kurum müdürlüğüne bildirir.

g) Kurum ile işletme arasında imzalanan sözleşmenin uygulanmasında ortaya çıkan sorunları belirleyerek müdürlüğe bildirir.

h) İşletme yetkilisince döneme ait puan çizelgelerinin doldurularak dönem sona ermeden 5 gün önce kurum müdürlüğüne teslim edilmesini sağlar.

ı) ( Ek bend: 20.9.2008/27003 RG) Koordinatörlük görevi için gittiği işletmelerde mezunları izleme ve işe yerleştirme birimi çalışmaları kapsamında gerektiğinde mezunlar ve işyeri yetkililerine anket uygular.

i) ( Değişik bend: 20.9.2008/27003 RG) İşletmelerde meslekî eğitim konusunda müdürün vereceği diğer görevleri yerine getirir.
Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

rhnbtl

• Ziyaretçi
Ynt: Koordinatör öğretmenlerin görev ve sorumlulukları
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2010, 23:07:26 »
 Teşekkür ederimm  :\

Çevrimdışı faruqweber

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Koordinatör öğretmenlerin görev ve sorumlulukları
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2014, 02:34:07 »
Teşekkür ederiZ