Gönderen Konu: Mesleki açık öğretim lisesi 2010-2011 eğitim öğretim yılı II. Dönem yeni kayıt  (Okunma sayısı 12931 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teknik Ögretmen

• AML
    • Profili Görüntüle
MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ
 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI II. DÖNEM YENİ KAYIT KLAVUZU

1- ll. DÖNEM YENİ KAYIT

Başvuru Tarihleri         : 21 Şubat- 04 Mart 2011
Başvuru Yeri         : Mesleki Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yürüten okul/kurumlar.
Yeni Kayıt Başvuru Ücreti        : 40+10 TL

Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yeni kayıt ücreti iki kısım olarak yatırılacaktır. İlk kısım olan 40,00 TL.’yi Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numarası bildirilerek,  Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatırılacak, ikinci kısım olan 10,00TL ise kaydını yaptıracağı Okul/Kurumun okul aile birliği hesabına, kırtasiye, personel ve diğer giderlerinde kullanılmak üzere makbuz karşılığında yatırılacaktır.

Kayıt kılavuzunu okumadan kayıt ücreti yatırmayınız...!!!

2- KİMLER YENİ KAYIT OLABİLİR?

4 yıllık lise ara sınıflardan tasdikname ile ayrılanlardan tasdiknamesinde sorumlu meslek dersi bulunmayanlar.   

3-KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

•   Nüfus cüzdanının fotokopisi
•   Bir adet vesikalık renkli fotoğraf,
•   Kayıt Zarfı
•   Öğrenim Belgesi (Tasdikname ve başarı durum belgesi, denklik belgesi)  aslı,
•   Kayıt ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu, kayıt ücreti muafiyeti olan adaylardan  4.madde de belirlenen durumlarıyla ilgili belge örneği 
•   Varsa Kalfalık-Ustalık belgesinin onaylı örneği

4- KAYIT VE KAYIT YENİLEME ÜCRETİ ALINMAYACAK ADAYLAR

•   1974 Kıbrıs Barış Harekâtında yaralanan gazilerimiz ile bu mücadelede şehit düşenlerin birinci dereceden yakınlarından,
•   Terörle mücadele görevini yaparken yaralanan gazilerimiz ile eşleri ve çocukları, bu mücadelede şehit düşenlerin birinci derecedeki yakınlarından;
•   İstiklal madalyası verilmiş, Vatani hizmet tertibinden şeref aylığı bağlananlar;
•   Mahkeme kararıyla eğitim tedbiri verilenler,
Durumlarını belgelendirmeleri halinde diploma harcı dışında, kayıt, kayıt yenileme ve eğitim giderleri alınmayacaktır.

5-KAYIT BAŞVURUSUNUN GEÇERSİZ OLACAĞI DURUMLAR

•   Kayıt ücretinin yatırıldığına dair Banka dekontu veya ücret muafiyeti belgesi eksikse,
•   Başvuru işlemi zamanında yapılmamışsa,
•   Tasdikname ve başarı durum belgesi veya Denklik belgesinin aslı verilmemişse,

AÇIKLAMALAR
•   2010-2011 öğretim yılı yeni kayıtları Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine yüz yüze eğitim veren okullar tarafından gerçekleştirilecektir.
•   2010-2011 öğretim yılı II. Yeni kayıt döneminde dört yıllık sistemden almış olduğu tasdiknamesinde sorumlu meslek dersi (Alan/dal) kalmamış öğrencilerin yeni kayıt işlemi yapılacaktır.
•   2010-2011 II. Dönem yeni kayıt olan öğrenciler yüz yüze eğitim almayacakları için, bu öğrencilerden askerlik ilişiksiz belgesi istenmeyecek ve askerlik erteleme işlemi yapılmayacaktır.
•   Tasdiknamesinde sorumlu meslek dersi (Alan/dal) bulunan öğrenciler ile İlköğretim ve Ortaöğretim Okulu mezunu öğrenciler yeni kayıt işlemlerini 2011-2012 Öğretim yılı başında yaptıracaklardır.
•   Yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için Kayıt işlemine başlandığı zaman ‘’Kayıt ücreti yatırılmıştır’’ ve ya ‘’Yatırmamıştır’’ ibaresi çıkacaktır. ‘’Kayıt ücreti yatırılmıştır’’ diye uyarı çıkan öğrencilerin kayıtları yapılacak, ‘’Kayıt ücreti yatırılmamıştır’’ diye ibare çıkan öğrenciler var ise dekontlarına bakılarak doğru hesaba yatırılıp yatırılmadığı kontrol edilecektir.
•   Kaydı yapılan öğrencinin öğrenim belgesindeki meslek dersleri ile genel kültür dersleri Mesleki Açık Öğretim Lisesi sistemine elektronik ortamda aktarılacaktır.
•   Öğrencinin genel kültür dersleri sisteme aktarıldıktan sonra öğrencinin ‘’ÖN KAYIT’’ olan öğrencilik durumu ‘’AKTİF’’ yapılacak, zorunlu alması gereken dersleri kontrol edilecek, zorunlu ders var ise bu dersler uzaktan eğitim sınavlarına girmek üzere öğrenci tarafından seçilecektir.
•   Öğrencinin zorunlu meslek dersi ve zorunlu genel kültür dersi olmadığı halde toplam kredisi mezuniyet için gerekli krediye ulaşmamış ise bu durumda öğrenci seçmeli ders alacaktır. (seçmeli dersler uzaktan eğitim ile verilen seçmeli derslerdir.)
•   Kayıt evrakları, kaydı alan okul ya da kurumda kalacak; herhangi bir belge Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilmeyecektir.
•   Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrenci adreslerine herhangi bir duyuru ve geri bildirim gönderilmeyecek olup, tüm bildirimler  You are not allowed to view links. Register or Login  internet adreslerinde yayınlanacaktır. Öğrenciler ihtiyaç duydukları tüm bilgilere bu adresten, kendilerine verilen öğrenci numarası ve şifresi ile öğrenci giriş kısmından ulaşabilirler.

   Alanlara göre yeni kayıt yapacak okulları görmek için tıklayınız
   Yeni kayıt nasıl yapılır? Tıklayınız.
   Meslek dersleri sisteme nasıl aktarılır? Tıklayınız.
   Genel kültür dersleri sisteme nasıl aktarılır? Tıklayınız.

6-SİSTEMDE KAYDI SİLİK  OLAN ÖĞRENCİLERİN KAYDI

•   Yüz yüze eğitimini bitirmiş (Sistemde yüz yüze eğitimini tamamladı mı kısmı ‘’EVET’’ olan) öğrencilerden kaydı silik olanların kayıt işlemleri yeni kayıt süresince yapılacaktır.
•   Bu öğrenciler kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra eksik olan kredileri için uzaktan eğitim ile verilen derslerden seçerek dönem sonundaki sınavlara katılacaklardır.
•   Sistemde yüz yüze eğitimini tamamladı mı kısmı ‘’HAYIR’’ olan öğrencilerin kayıtları alınmayacaktır. Bu öğrencilerin kayıt işlemleri yeni öğretim döneminin başında yapılacaktır.

   Kaydı silik öğrencilerin kaydı nasıl alınır? Tıklayınız.

7-MEZUNİYET KREDİLERİ

4 YILLIK SİSTEME GÖRE     Uzaktan Eğitim (Ortak + Seçmeli)           Yüz Yüze Eğitim (Alan)    Toplam kredi-Dönem

MAÖL  (4 Yıllık)                           110                                                   130                      240 (8 dönem)
MAÖL-İHL(4 Yıllık)                           130                                                   110                       240 (8 dönem)

ÖNEMLİ TARİHLER

ll. DÖNEM SONU SINAVLARI              :07-08/MAYIS/2011
      lll. DÖNEM KAYIT YENİLEME                          :13 -24 HAZİRAN/2011
      lll. DÖNEM SONU SINAVLARI                            :23-24/TEMMUZ/2011       

NOT: III. Dönem sınavlarında sadece 18 yaşından gün almış öğrenciler kayıt yenileyecekler ve sınava gireceklerdir.  22 Temmuz 1994 ve öncesi doğumlu öğrenciler 3. dönem sınavlarına girebileceklerdir. Mesleki Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliği Madde 28

ÖNEMLİ
1-Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrenci adreslerine herhangi bir duyuru ve geri bildirim gönderilmeyecek olup, tüm bildirimler You are not allowed to view links. Register or Login internet adreslerinde yayınlanacaktır. Öğrenciler ihtiyaç duydukları tüm bilgilere bu adresten ulaşabilirler.

REHBERLİK VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Sevgili Öğrenciler,

MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ İLE İLGİLİ BİLGİLERİNİZE ULAŞMAK VE MERAK ETTİĞİNİZ KONULARI ÖĞRENMEK İÇİN
TÜRKİYENİN HER YERİNDEN
444 83 83
NOLU TELEFONU ARAYABİLİRSİNİZ.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Halkla İlişkiler Bürosu :
M.E.B. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı)
06500 Teknikokullar-ANKARA   
Tel: 0 312  296 94  74

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Yazışma Adresi
Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü
Adnan Güneşoğlu Eğitim Teknolojileri Kampüsü
Ballıkpınar Mahallesi - 06830   Gölbaşı/ANKARA

Mesleki Açık Öğretim Lisesi İrtibat Telefonları:

Endüstri Meslek Lisesi    :   0 312 497 41 02- 41 64
Ticaret Meslek Lisesi   :    0 312 497 41 58
   :   0 312 497 40 00 / 44 23
Kız Meslek Lisesi     :    0 312 497 40 31
   :   0 312 497 40 00 / 44 26
İmam Hatip Lisesi   :   0 312 497 41 59
MAOL Çıkma-Tasdikname   :   0 312 497 40 00 / 44 45
MAOL Diploma   :   0 312 497 41 10
MAOL Evrak   :   0 312 497 40 00 / 44 47
Kayıt Kabul (rehberlik)   :   0 312   497 40 00 / 43 00
Mesleki Açık Öğretim Lisesi Faks   :    0 312 497 40 61
Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir