Gönderen Konu: Mesleki Açıköğretim Lisesi Hakkında Soru ? Okul değiştirme, nakil işlemleri  (Okunma sayısı 18110 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OxSMaN

• Ziyaretçi
Yahu arkadaşlar bu devlet ve okul işleri insanı kanser eder..

Ben mesleki açıköğretim öğrencisiyim elektrik-elektronik......

Neyse mersinde okuyordum daha sonra izmire taşındık bende gittim bugün bir halk eğitim merkezinden kaydımı yenilettim ben kendileri otomatik okul atar sanıyordum öyle birşey yokmuş...

Bana dedilerki mersinde okuduğun okuldan muafakiyet belgesi diğer bir adıyla öğrenim belgesiymiş onu al git kendin bir okul bul dediler..

Mersindeki okula akrabamı gönderdim orası vermemiş o belgeyi halk eğitim verir demiş oraya gitmişler orasıda okul verir demiş vermiyor deyincede o zaman zaten sistemde notları mevcut gitsin kendisine okul bulsun denilmiş..

Yahu böyle birşey varmı kardeşim ? Her yıl dünya para veriyoruz bu devlete okumak için süründürüyorlar..

Şu anda kafam allak bullak oldu ne yapıcağım konusunda fikri olan varsa yazsın  :ag

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı Teknik Ögretmen

• AML
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mesleki Açıköğretim Lisesi Hakkında Soru ?
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2011, 23:51:41 »
Bir meslekli açık öğretim lisesinde 8 öğrenci olmayınca sınıf açılamıyor. Bu nedenle herhangi bir meslek lisesine naklinizi aldırmanız zor olabilir. Ancak sizin alanda sınıf oluşturulmuş bir lise ise oraya kaydınızı aldırabilirsiniz..

Belge işlemlerindeki bahsettiğiniz bu tür problemler ise konuyla ilgilenenlerin eksik bilgilerinden kaynaklanıyor olabilir.. Açık lise işlemleri okullara yakında devredildi ve bir takım eksik ve yanlış uygulamalar olma ihtimali yüksek.. Bu konuda idarecilerin hepsine yeterli seminer verilmedi sanırım..
Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Ynt: Mesleki Açıköğretim Lisesi Hakkında Soru ?
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2011, 23:51:41 »