Gönderen Konu: 2011-2012 Mobilya Ve İç Mekan Tasarımı Alanı Dal Ders v Modül Belirleme Zümresi  (Okunma sayısı 92816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teknik Ögretmen

• AML
    • Profili Görüntüle
2011-2012 ÖĞRETİM YILI
Mobilya Ve İç Mekan Tasarımı Alanı
İÇ MEKÂN ve MOBİLYA TEKNOLOJİSİ DALI
Ders Ve Modül  Belirleme Zümre TOPLANTI TUTANAĞI

2011-2012 eğitim öğretim yılı için yapacağınız dal seçim zümresi için bir ÖRNEK çalışma.. Bağlayıcılığı yoktur. Zümreye ekleme ve çıkarma işlemleri yapabilirsiniz.
Bu çalışma SEZAİ GÜREL arkadaşımıza aittir. Paylaştığı için kendisine TEŞEKKÜR ediyoruz....

Dosya eki Güncelleme 17/06/2011

ZÜMREDE
You are not allowed to view links. Register or Login
Mobilya Üretimini Planlama   40/16 değil    40/32 olacak
Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı yusuf_tarhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mobilya ve iç mekan elemanları dersinde modül saat sürelerini arttırabiliyormuyuz çerçeve programa göre en fazla 12 saat yapabiliyoruz burda 16 saat denilmiş modül sürelerini arttırmak bizim elimizde ise neye göre arttırabiliyoruz yardımcı olursanız sevinirim . Teşekkürler..

• AML
    • Profili Görüntüle
You are not allowed to view links. Register or Login
Mobilya ve iç mekan elemanları dersinde modül saat sürelerini arttırabiliyormuyuz çerçeve programa göre en fazla 12 saat yapabiliyoruz burda 16 saat denilmiş modül sürelerini arttırmak bizim elimizde ise neye göre arttırabiliyoruz yardımcı olursanız sevinirim . Teşekkürler..

Hoacam bu derslerin ders bilgi formları yayınlanamış durumda.. Modül bilgi sayfasında bazı modüllerin süreleri 40/32+40/32 şeklinde verilmektedir. Bu dersiin modüllerinde de aynı durum sozkonusu. Bu bilgiler şuan program koordinatörlerinde mevcut. Arkadaşımız ordan bilgi alarak bu zümreyi hazırlamış.. Bu ders için üst sınır 17,78 alt sınır 13,78 saattir(bu zümreye göre). Bu aralıkta istediğiniz bir saati seçebilirsiniz.(14-15-16-17 gibi)(Bölgesel özelliklere göre dersin altında seçilen modüllere göre ders saati değişiklik gösterebilir)
Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

• AML
    • Profili Görüntüle
dosya eki güncellendi

12.sınıf işletmede beceri eğitim dersinde modüller yeni(mobilya ve iç mekan tasarımı alanı) derslerden ve modüllerden seçilmiş idi. Ahşap teknolojisi modüllerinden oluşturularak dosya yeniden eklenmiştir.

Çevrimdışı tatvanistan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

s.talha

• Ziyaretçi
 Arkadaşlar öncelikle alanımızla alakalı çerçeve öğretim programını You are not allowed to view links. Register or Login adresinden indirebilirsiniz. Zümreyi gönderen arkadaşımız bağlayıcı olmadığını belirtmiş ama yine de ortak bir çalışma yapmak amacıyla  hatalı olduğunu düşündüğüm kısımları belirtmek istedim.
 1-Öncelikle MOBİLYA VE İÇ MEKÂN ELEMANLARI dersinin ders saatinin hesaplanması, modüllern yanlarında belirtilen  40/32 şeklindeki sürelere + süreler eklenere yapılmış, bu uygulamanın hatalı olduğunu ders saatinin artırılabilmesi için ders içeriğine havuzdaki diğer alan derslernden modül eklenerek  yapılabileceğini düşünüyorum. (Örn: 10x40:400     400/36:12 saat maksimum)
2-Seçmeli derslerle ilgili olarakta yine yukarıda belirtiğim adresde haftalık ders çizelgeleri ile ilgili açıklamalarda belirtiği üzere  havuzda bulunan dala veya diğer dallara ait dersler yada belirtilen kültür dersleri seçilecektir.
 Dediğim gibi bunlar sadece benim yorumum.Herkes bildiğini ortaya döker ise daha verimli bir çalışma olacağını düşünüyorum.
İÇ MEKAN VE  MOBİLYA TEKNOLOJİSİ DALI 11.sınıfları için örnek bir ders seçimi;
MOBİLYA VE İÇ MEKÂN ELEMANLARI 12 saat
MOBİLYA RESMİ : 4 saat
BİLGİSAYARLI İÇ MEKAN RESMİ: 4saat
İÇ MEKÂNDA TEMEL TASARIM:2 saat

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler