Gönderen Konu: Meslek Lisesi ve Açık Lise Koordinatörlük saati toplam ne kadar olmalıdır.  (Okunma sayısı 16026 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet ege

• Yeni Üye
  • *
  • Teknik öğretmenler sitesi
    • Profili Görüntüle
İkisinin toplamının 20 saati geçemeyeceği söyleniyor. Böyle bir sınırlama varmı. Örnek olarak Meslek lisesinden 15 açık liseden 10 saat olmak üzere 25 saat koordinatörlük ücreti alınabilirmi?

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

açık meslek

• Ziyaretçi
ek ders yönetmeliği, meslekii ve teknik eğitim yönetmeliği ve mesleki açık öğretim lisesi yönetmelikleri incelendiğinde bu yönde bir bilginin olmadığı görülmektedir...  Bu durumda ders ve ek ders yönetmeliğinin 15. maddesi geçerli olur diye düşünüyorum... Maddenin ilgili kısmı şöyle...

a) Meslekî eğitim merkezlerinde;

1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 24 saati,

2) Diğer il ve ilçelerde 18 saati,

b) Diğer okul ve kurumlarda;

1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 20 saati,

2) Diğer il ve ilçelerde 16 saati,

geçmemek üzere okutabilecekleri azamî ek ders saatleri kapsamında verilir.

Bahsettiğiniz gibi 10+15=25 gibi uygulamalr olamaz diye düşünüyorum...

açık meslek

• Ziyaretçi
İşletmelerde meslek eğitimi

MADDE 15- (1) İşletmelerde meslek eğitimi yapılan okul ve kurumlarda görevli yönetici ve öğretmenlerin öğrenci, çırak ve aday çırakların işyerindeki uygulamalı eğitimini izlemek, programa uygunluğunu ve sistemin iş yerindeki işlerliğini sağlamak, meslekî rehberlikte bulunmak üzere yaptıkları bu görevler ek ders görevi sayılır.

(2) Bu dersler, ders dağıtım çizelgelerinde “işletmelerde meslek eğitimi” adıyla gösterilir ve işletmelerin okul ve kuruma uzaklığı, öğrenci, çırak ve aday çırak sayısı gibi kıstaslar esas alınarak okul ve kurum müdürlüğünce hazırlanacak ve millî eğitim müdürlüğünce onaylanacak programlara göre haftada;

a) Meslekî eğitim merkezlerinde;

1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 24 saati,

2) Diğer il ve ilçelerde 18 saati,

b) Diğer okul ve kurumlarda;

1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 20 saati,

2) Diğer il ve ilçelerde 16 saati,

geçmemek üzere okutabilecekleri azamî ek ders saatleri kapsamında verilir.

(3) Okul ve kurumun bulunduğu il veya ilçe merkezinde yeterli sayıda işletme bulunmaması halinde ilgili mevzuatına göre meslek eğitimi ve stajlarını kendi okullarında yapan öğrencilerin eğitiminde görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin ek ders görevleri de bu maddenin birinci ve ikinci fıkraları kapsamında belirlenir.

bulunduğunuz okul(mesleki eğitim merkezi-meslek lisesi) ve ilin büyükşehir sınırlarında olup olmamasına göre max 20-24 saate kadar koordinatörlük görevi alabilirsiniz...

Çevrimdışı musaurer

• Yeni Üye
  • *
  • Teknik öğretmenler sitesi
    • Profili Görüntüle
mesleki açıköğretim lisesinde haftada en fazla 10 saat ders veya koordinatörlük ücreti alınmalıdır. Büyükşehirler hariç diğer yerlerde ise meslek lisesinde  16 saat alınabilir.  Toplam 10+16=26 saat olmalıdır.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler