Gönderen Konu: Mesleki açık öğretim lisesi (açık meslek lisesi) kayıt- kabul şartları  (Okunma sayısı 14267 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

açık meslek

• Ziyaretçi
Açık meslek lisesine kimler kayıt yaptırabilir? kimler kayıt olabilir?

Kayıt-kabul şartları
Madde 15 — Lise'ye; sağlık durumu öğrenim görmek istediği meslek eğitimine uygun olanlardan;
a) İlköğretim okulu/ortaokul mezunu olanlar,
b) Bakanlığa ve diğer bakanlıklara bağlı orta öğretim düzeyindeki okullardan ayrılanlar ile mezun olanlar,
c) Bir yüksek öğretim kurumundan ayrılanlar veya mezun olanlar,
d) Denklik belgelerinde belirtilen öğretim düzeylerinin yukarıdaki şartlardan birisini taşıması durumunda, yurt dışında öğrenim görmüş olanlar,
kayıt yaptırabilirler.
Yabancı uyrukluların kayıt-kabulleri
Madde 16 — Yabancı uyrukluların kayıtlarında ilgili mevzuat hükümleri uygulanır.
Kayıt için başvuru zamanı
Madde 17 — Lise'de öğrenim görmek isteyenlerin kayıtları, Lise Müdürlüğünce belirlenen tarihler arasında yapılır.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

açık meslek

• Ziyaretçi
Maddeleri açıklayacak olursak;
a)
Eski sistemde ortaokulu bitirenler yeni sistemde ilköğretimi bitirenler.. Her iki durumda da 8 yıllık eğitimi tamamlayarak diplomalarını alanlar ifade edilmektedir....

b)
Herhangi bir liseden(örneğin Düz liseden mezun olanlar ile liseyi terk edenler) mezun olanlar ile terk edenleri ifade etmektedir...

c)
Üniversite mezunları ya da üniversite terkler...

d)
Yurtdışında yukarıdaki şartlara uygun ğitimlerde denklik belgesi olanla kastedilmektedir...
Şatlarınız bunlara uyuyorsa siz de açık meslek lisesine kayıt yaptırabilirisniz..

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler