Gönderen Konu: Açık öğretimde tek bir meslek üzerine ders görme varmı  (Okunma sayısı 14872 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MaxCodeR

• Ziyaretçi
Merhabalar Ben Şuan 17 Yaşındayım.1 yıldır okumuyorum,okulu lise 1 sınıfında bıraktım bazı sorunlar dolayısıyla.Şimdi ben açıköğretimden okumaya devam etmek istiyorum.Bu işlem nasıl olacak anlatabilirmisiniz?Ve ben önceki lisemde düz lise okuyordum . Açıköğretim sisteminde birmeslek üzerine ders görme varmı acaba ben tek bilgisayar mühendisliği için okumak istiyorum sınav sistemleri nelerdi nasıl yapılır ders sistemleri nasıldır ben pek bilmiyorum tanıdıklarıma sordum net bilgi alamadım sizlerden destek istiyırum  tskkr

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı Teknik Ögretmen

• AML
    • Profili Görüntüle
Ynt: Açık öğretimde tek bir meslek üzerine ders görme varmı
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2012, 23:48:12 »
Mesleki Açık Öğretim Lisesi var. Oraya devam edebilirsiniz? Bulunduğunuz il ya da ilçedeki meslek lisesine giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Yeteri kadar başvuru olması durumunda ilgili meslek liselerinde bilgisayar bölümünde açıktan okuyabilirsiniz.
Uygulamalı derslerde yüzyüze eğitime gitmeniz şart. Diğer derslerde belirli dönemlerde sınava girersiniz.  Aşağıdaki krediyi tamamlayarak mezun olursunuz.

mesleklisesi.net i de inceleyebilirsiniz. Orda da benzer sorular  var.
maol.meb.gov.tr/

Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

MaxCodeR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2012, 00:15:50 »
240 puan dimi .

ben soyle soyluyum simdi yüzyüze ders gorecegız tabıde sımdı ben gordum dıyelım.mezun oldum dıyelım universite ye gitmek istiom mesela oraya acık ogretım okuyanları alıyorlarmı almıyorlarmı tabı sınav sonucuyla dımı.mesela ben universitedende mezun oldum ıs arıyorum ıs ararken adama belgemı goturdum acıkogretım okudugum ıcın bı skıntı olmaz dımı yanı dıgerlerı gıbı aynı mezunmu olurum yoska alt kategorıyemı duserım.birde soyle sorum var simdi normal okuyanlarla benim gibi acık ogretım meslek lısesı bılgısayar muhendıslıgı okuyanlar arasındakı atanma atanmama ıs bulma bulamama okuma okumama gıbı farkları nelerdır soylersenız sevınırım.

Çevrimdışı Teknik Ögretmen

• AML
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2012, 11:38:27 »
Yukarıdaki açıklamlarım mesleki açık öğrteim lisesi için. 240 puan değil ders kredisi.
Ayrıntılı bilgi için bir meslek lisesi ile görüşmenizi tavsiye ederim
Açık meslek lisesini (mesleki açık öğretim lisesi) bitirdiğinizde normal meslek lisesi mezunlarında hiç bir farkınız olmaz. Aynı haklara sahip olursunuz. Üniveriste sınavında da yeterli puanı alırsanız bir üniversiteye yerleşebilirsiniz..
Ayrıca meslek lisesi (açık meslek lisesi de olur) mezunları teknoloji fakültelerindeki bölümleri tercih ederlerse ek puan alıyorlar şuan..Bölümleri şuradanYou are not allowed to view links. Register or Login
Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2012, 11:38:27 »