Gönderen Konu: Allahı seven yardım etsin İME-İBE dönem not fişi nasıl doldurulur?  (Okunma sayısı 25986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes9595

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İŞLETMELERDE MESLEK EĞİTİMİ GÖREN ÖĞRENCİLERE AİT DÖNEM NOT FİŞİ nasıl doldurulur yardım eder misiniz lütfen.

Herşey için teşekkürler.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı enes9595

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lütfeeeeen yardım edin.

Çevrimdışı Teknik Ögretmen

• AML
    • Profili Görüntüle
İşletmelerde meslekî eğitimde başarının değerlendirilmesi
(Değişik:RG-20/9/2008-27003)
İşletmelerdeki mesleki eğitimde başarının değerlendirilmesi;
a) Birinci dönem puanı; işletmedeki eğitim süresince öğretmen, usta öğretici veya eğitici personelce temrin, proje, iş, deney ve hizmet değerlendirilmesinden verilen puanlar ile varsa okulda yapılan alanıyla ilgili yarışmalarda alınan ve işletmeye bildirilen puanların aritmetik ortalamasıdır.

b) İkinci dönem puanı; işletmedeki eğitim süresince öğretmen, usta öğretici veya eğitici personelce temrin, proje, iş, deney ve hizmet değerlendirmesinden verilen puanlar, telafi eğitimi süresince yaptıkları temrin, proje, iş ve hizmetlerden aldıkları puanlar ile varsa okulda yapılan alanıyla ilgili yarışmalarda alınan ve işletmeye bildirilen puanların aritmetik ortalamasıdır.
Dönem puanları Millî Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği hükümlerine göre nota çevrilerek dönem notları belirlenir.
İşletmelerde meslek eğitiminde, ilgili dersin iki dönem puanının aritmetik ortalaması ile yıl sonu beceri sınavı puanının aritmetik ortalaması yıl sonu puanı, iki dönem notunun ortalaması ile yıl sonu beceri sınavı notunun aritmetik ortalaması yıl sonu notudur.
Öğrencinin işletmelerde mesleki eğitim gördüğü alan/dal derslerinden başarılı sayılabilmesi için, iki dönem notunun ortalaması ile yıl sonu beceri sınavı notunun aritmetik ortalamasının en az "Geçer" olması ve yıl sonu beceri sınavından da en az "Geçer" not alması koşulları aranır.
Dönem içinde özürleri nedeniyle eğitime devam edemeyen öğrencilerin devam ettikleri süredeki temrin, proje, iş ve hizmet değerlendirmesinde aldıkları puanlara göre dönem içi başarı durumları belirlenir.
Birden fazla uygulamalı dersin eğitimi işletmede yapılıyorsa haftalık ders çizelgesine göre bu dersler için, ayrı dönem ve yıl sonu puanı/notu verilir.
İşletmede mesleki eğitim gören öğrencilerden yıl sonu beceri sınavı ve ortalama yükseltme sınavı sonunda başarısız olanlara, "Millî Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği" hükümleri uygulanır.
 İşletmelerde mesleki eğitim gören öğrencilerden devamsızlık nedeniyle başarısız duruma düşenler, yıl sonu beceri sınavına ve ortalama yükseltme sınavına alınmazlar.

Kırmızı renkli kısımda birinci dönem not fişinin nasıl olacağı belirtilmiştir. Uygulamada öğrencilerin tutmuş oldukları iş dosyasındaki temrinler, projeler, iş, deney ve hizmet çalışmaları
öğretmen, usta öğretici veya eğitici personelce değerlendirilir ve notları yazılır.

Örneğin temrinlerin ortalamasını not fişinde temrin sütununa, proje ve deney varsa onların notunu dailgili sütuna yazıp işletme yetkilisi tarafından  dönem sona ermeden beş (5)  gün önce kapalı zarf içinde okul/kurum müdürlüğüne teslim edilir.

Pratikte ise genelde işletme eğitim yetkilisi bu dosya notlarına/dosyaya bakmadan notları doldurup okul idaresine gönderiyor.
Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

Çevrimdışı enes9595

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok teşekkürler

Çevrimdışı mine

• Yeni Üye
  • *
  • Teknik öğretmenler sitesi
    • Profili Görüntüle
not verirken kutucakların içini nasıl doldurucaz örnek verebilirmisiniz?

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler