Gönderen Konu: Ortaöğretim kurumları yönetmeliği ile teknik öğretmenler koordinatörlük bitti  (Okunma sayısı 17275 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erkanyur

• Yeni Üye
  • *
  • Teknik öğretmenler sitesi
    • Profili Görüntüle

Yeni yönetmeliğin 88.maddesi 2 .fıkrası f bendine göre artık aynı işlemede öğrenim gören 15 öğrenciye 1 koordinatör öğretmen görevlendirilecek ve başka öğretmen görevlendirilmeyecekmiş. Bizim 62 öğrencimizi TCDD ye işletmede beceri eğitimine gönderiyoruz. TCDD büyük bir işletme 30 posta yapıyoruz şimdi ne olacak...
 ..//

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı c0c0

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çözüm : TCDD'ye 2'den fazla öğrenci gönderilmeyecek.  :ok

Çevrimdışı erkanyur

• Yeni Üye
  • *
  • Teknik öğretmenler sitesi
    • Profili Görüntüle
60 öğrenciyle ne yapacağız ??? Okulda kalsalar işletmeye gitmedikleri için hem eğitimleri eksik olacak hemde alacakları paradan olacaklar .
Bakanlık bence bu yönetmeliği çıkarırken etraflıca düşünmemiş...

Çevrimdışı rmdn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu yeni koordinatörlük görevinde öğretmene ne kadar ek ders verileceğini tam anlayamadım ayrıntılı açıklayabilecek varmı acaba veya bu hakkında yeni bir konu açılsa iyi olur

Çevrimdışı c0c0

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Koordinatör öğretmen görevlendirilmesi
 MADDE 88-
ç) İşletmelerde meslek eğitimi ek ders görevine esas olacak haftalık ders yükünün belirlenmesinde, işletmelere öğrenci gönderilen alandaki/dallardaki sınıfların işletmelerde eğitimi yapılan uygulamalı meslek derslerinin haftalık ders saati sayısının bu sınıflardaki grup sayısıyla çarpımı sonucu bulunacak sayı, ders yükü olarak kabul edilir. Grup sayısının belirlenmesinde, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır.
Örnek: 2 adet 12. sınıf, her sınıf 2 grup          24 saat*4 grup=96
            Öğretmen sayısı: 12            96/12=8 saat/öğretmen

Çevrimdışı mavrush

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
c) İşletmelerde meslek eğitimi adı altında verilecek ek ders saati sayısı, bir alanda/dalda işletmeye öğrenci gönderilen sınıftaki/sınıflardaki işletmelerde eğitimi yapılan uygulamalı meslek dersleri toplam ders yükünü geçemez.

[/size]ç) İşletmelerde meslek eğitimi ek ders görevine esas olacak haftalık ders yükünün belirlenmesinde, işletmelere öğrenci gönderilen alandaki/dallardaki sınıfların işletmelerde eğitimi yapılan uygulamalı meslek derslerinin haftalık ders saati sayısının bu sınıflardaki grup sayısıyla çarpımı sonucu bulunacak sayı, ders yükü olarak kabul edilir. Grup sayısının belirlenmesinde, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır.

[/size]d) [/size]Alanın [/size]meslek de[/size]rsleri toplam ders yükü hesaplanırken alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şeflerine, ilgili mevzuata göre planlama, bakım ve onarım adı altında verilen ek ders görevi de eklenir.
[/size]
[/size]Planlama bakım ve organizasyonun eklenmesi gerekir diye düşünüyorum hesapladığınız sayılara

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler