Gönderen Konu: Koordinatörlük ücretlerinin hesaplanmasında hata mı var?  (Okunma sayısı 40333 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı xoom

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Koordinatörlük ücretlerinin hesaplanmasında hata mı var?
« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2013, 12:28:39 »
Koordinatörluk başlığı altinda yazdigina göre hesaba katılmalı.  Norm kadro Yönetmeliği ile ilgili madde altinda değil sonucta.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2013, 12:28:39 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı isimsiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Eylül 2013, 22:03:24 »
yönetmeliklerde açık ve net ibareler olmadığı sürece bu hesaplar herzaman ki gibi heryerde farklı uygulanır.

Çevrimdışı uwanabaname

• Yeni Üye
  • *
  • Teknik öğretmenler sitesi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 20 Eylül 2013, 11:12:15 »
Bu şekilde bile güzel bir hesaplama.

Bizde Öğrenci sayısı yada işletme sayısı hangisi az ise toplam koordinatörlük o kadar.
Sadece uzak işletmeler için ek 1 saat veriyor.
Aynı işletme olan öğrencilerede 0,5 saat veriyor.
12. sınıflar toplam 25 kişi ,en fazla 30 saat koordainatörlük 5 de öğretmen olursan.
Öğretmen başı 6 saat.

Çevrimdışı kurt65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Eylül 2014, 20:42:17 »
YIL 2014 VE BU KONU HALA DAHA TAM AÇIKLIĞA KAVUŞMADI;
BAZI OKULLAR ALAN/DAL ŞEFLİKLERİNİN PBO LARI BU HESABA KATARKEN PEK ÇOK OKUL BUNU DİKKATE ALMAMAKTA.
 BİZİM OKULUMUZDA DA BU MADDE TOPLAM MESLEK DERSİNİN HESAPLANMASINDA GEÇERLİDİR YORUMU YAPILDI VE KOORDİNATÖRLÜK SAATİ HESABINDA SADACE SON SINIFLARIN SANAYİ DERS SAATLERİ HESAPLANDI VE GRUP SAYISI İLE CARPILDI.
OYSA MODÜLER SİSTEME GEÇİLDİĞİN BERİ HANGİ DERSLER UYĞULAMALI HANĞİ DERSLER TEORİK O BİLE BELLİ  DEĞİL.
DİĞER TARAFTAN NEDENSE KOORDİNATÖRLÜK DERSLERİ HEP EN ALT LİMİTEN VERİLMESİ DAHA DOĞRU GİBİ BİR DÜŞÜNCE OKUL YÖNETİMLERİNDE OLUR.
KİMSE BAKANLIK GÖRÜŞÜNÜ ALIP ÖĞRETMENLERE HAKKINI TAM VERMEYİ DÜŞÜNMEZ.
EVET BUNUN YOLU ÖRĞÜTLENMEKTİR, ANCAK DAVAMIZA SAHİP ÇIKIP DİK DURMAKTIR.

Çevrimdışı kurt65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Eylül 2014, 21:45:07 »
13 Eylül 2014  CUMARTESİ MİLLİ EĞİTİM YENİ  YÖNETMELİĞİ YAYINLIYOR [/size] "MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARIYÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINADAİR YÖNETMELİK "
VE MADDE 39 DA
c) İşletmelerde meslek eğitimi adı altında verilecek ek ders saati sayısı; Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar gereği ilgili alanın alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şeflerinin ek ders görevinden sayılan planlama, bakım ve onarım ek ders saatleri toplamı ile işletmeye öğrenci gönderilen sınıftaki/sınıflardaki işletmelerde eğitimi yapılan uygulamalı meslek dersleri toplam ders yükünü geçemez.” DİYOR.
ŞİMDİ BİZİM YILLARDIR GASP EDİLEN ÜCRETLERİMİZİN HESABINI KİM VERECEK???

[/font]

Çevrimdışı isimsiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Eylül 2014, 19:53:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
13 Eylül 2014  CUMARTESİ MİLLİ EĞİTİM YENİ  YÖNETMELİĞİ YAYINLIYOR "MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARIYÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINADAİR YÖNETMELİK "VE MADDE 39 DA
“
c) İşletmelerde meslek eğitimi adı altında verilecek ek ders saati sayısı; Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar gereği ilgili alanın alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şeflerinin ek ders görevinden sayılan planlama, bakım ve onarım ek ders saatleri toplamı ile işletmeye öğrenci gönderilen sınıftaki/sınıflardaki işletmelerde eğitimi yapılan uygulamalı meslek dersleri toplam ders yükünü geçemez.” DİYOR.
ŞİMDİ BİZİM YILLARDIR GASP EDİLEN ÜCRETLERİMİZİN HESABINI KİM VERECEK???

Malesef yanlarına kar kaldı. geçen yılda aynı şeyi söyledik malesef kabul ettiremedik. bu yılda "bak bizim dediğimiz gibi oldu " dedik, ama hala inat ediliyor farklı yorumlar buluyorlar. 

olması gereken şudur: tek grup varsa + alan şefi + dal şefi varsa bu demek oluyor ki 24+10+6 =40 saat oluyor , buda mevcut öğretmenler arasında pay edilir bu kadar . bizim anladığımız bu . yarın toplantı yapıcaz bakalım ne karar çıkacak . sizlerde paylaşırsanız sevinirim.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #17 : 15 Eylül 2014, 19:53:10 »