Gönderen Konu: MOBİLYA ALANI İÇİN CNC DALININ AÇILMASI  (Okunma sayısı 20786 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sebar

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
MOBİLYA ALANI İÇİN CNC DALININ AÇILMASI
« : 10 Kasım 2014, 03:01:15 »
Her geçen gün kan kaybeden Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanının aktif hale gelmesi ve kaliteli öğrenci çekebilmesi için CNC dalının açılması gerektiğini düşünüyorum. Ancak bu dalın açılması için bir takım prosedürün yapılması gerekiyor. ekteki dosyanın dikkatli bir şekilde doldurulup bakanlığın ilgili birimine verilmesi gerekiyor. Bu konuda desteklerinizi bekliyorum. Çevrenizde bulunan Mobilya firmaları ile irtibat kurup bu dala ihtiyaçlarını belirten bir yazı veya oluşturacağımız bir matbu form ile bunlardan alacağımız bir yazı bizim çok işimize yarayacaktır.
Batıkent EML den Hüseyin bey ile bu konuda bir çalışma yapmak için kolları sıvadık. Bu konuda yapacağınız her türlü desteğe ihtiyacımız olacaktır. Bizi yalnız bırakmayın lütfen.
Barış YILMAZ
0505 2990975
SİNCAN EML

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

MOBİLYA ALANI İÇİN CNC DALININ AÇILMASI
« : 10 Kasım 2014, 03:01:15 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı ertacgebes

• Yeni Üye
  • *
  • Teknik öğretmenler sitesi
    • Profili Görüntüle
Ynt: MOBİLYA ALANI İÇİN CNC DALININ AÇILMASI
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2014, 23:04:30 »
hocam zonguldak alaplı eml ertaç gebeş ne gerekiiyor ise yapalım yoksa mesleğimiz bitecek

Çevrimdışı sebar

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2015, 00:31:58 »
sayın hocam ilginize teşekkür ederim. şimdi matbu bir anket formu oluşturmaya çalışıyorum. o formu alanımızla ilgili ne kadar çok firmaya ulaştırıp gerekli dönüşü yapabilirsek bu dalı açıp alanımıza yeni bir heyacan katacağımıza inanıyorum. ancak diğer arkadaşlarımızında üzerindeki ölü toprağını atıp biraz kendilerine gelme zamanı geldi de geçiyor. bananecilikle bir yere varamayız.

Çevrimdışı hydrop

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2015, 22:43:05 »
Yararlı bir çalışma olacağından eminim başarılar. Yardıma hazırız İzmir Atatürk M.T.A. Lisesi

Çevrimdışı bizerili

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2015, 01:44:23 »
arkadaşlar sizin oralarda veya üniversitelerde durum nedir bilmiyorum. Kırklareli ilinde merkezde Babaeski de ve Lüleburgaz da mobilya alanı var. ben Lüleburgazdayım. hangi tarafından tutsan elinde kalıyor. kalitelisinden vazgeçtik  artık her sene sınıf açabilecek miyiz diyoruz. halimiz nalbantlar  kalaycılar semerciler gibi olacak. dedim ya hangi tarafa baksan tuhaflıklar yumağı.

Çevrimdışı sebar

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2015, 22:39:17 »
sayın hocalarım;
Maalesef durum özellikle küçük yerleşim yerlerinde aynı. Büyükşehirler de nüfus yoğunluğundan dolayı belki fazla hissedilmiyor ama zamanında öğrenci yok diye sınıf açamadığımız zamanlarda oldu. Ama şöyle bir gerçek var ki alan öğretmenlerimizin umurun da bile değil. Çünkü çoğu meslekte 20*25 yılını doldurmuş bilgisayar bile açmaya imtina eden kişiler durumunu düşmüştür. bu saatten sonra bana birşey olmaz deyip banane deyip köşelerine çekilmiş durumdalar. Bakanlıkta acaba kaç tane mobilyacı öğretmen var. Veya bizim alanımızla ilgili kararları kimler veriyor. benim bilgim yok.
       diyeceksiniz hocam biz alanda makine bile bulamıyoruz siz cnc den bahsediyorsunuz. haklısınız ama bir yerden başlamalı. batıkent emlde Hüseyin hocam var. yılların öğretmeni ama daha çabalıyor. 3d max dersleri veriyor. okulunda yarışmalar düzenleyerek iyi öğrencileri çekmeye çalışıyor. geçenlerde konuştuk 8 ortalama ile öğrenciler gelmiş. Adeko firması ile irtibat kurup bize ufak çapta bir seminer verdirdi. firma bilgisayar lab. ve öğretmenlere ayrıca lisanlı program verdi. ama kaç kişi bunu aldı bilmiyorum.
         üniversiteleri sormuşsunuz. halleri içler açısı bence. teknoloji fakülteleri oldular. çoğu öğrenci bulamıyor. geçenlerde gaziye gitti. aslında ben düzce tef mezunuyum. yüksek lisantan dolayı oradaki değerli hocalarımla tanışma fırsatı buldum. cevdet, nihat, kemal, hasan özgür, hamza, musa bey ve diğerleri ile belli aralıklarla görüşmeye çalışıyorum. 24 kontenjanı zor doldurmuşlar. meslek lisesi kontenjanı boş. düzce de 1 öğrenci muğla da yok. düşünün nereye gidiyoruz. gazi daha yeni cnc aldı. kurulumu yeni yapıldı.
      makine alanı gibi cnc dalını açmalıyız diye düşünüyorum. bizi kurtarır mı bilmiyorum. ama çabaladık deriz. sizden ricam bir anket çalışması hazırlıyorum. cnc dalının açılması için. ne kadar çok firma ve başka şehirler olursa bir ses getirir diye düşünüyoruz. düzenleme bitince buradan paylaşırım. ilk mesajda iletşim bilgilerim var. yardımcı olabileceğim her konuda hazırım. face dende iletişim kurabiliriz.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2015, 22:39:17 »