Gönderen Konu: Açık Kaynak İşletim Sistemi  (Okunma sayısı 80603 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pc_shic

• Ziyaretçi
Ynt: Açık Kaynak İşletim Sistemi
« Yanıtla #12 : 13 Ekim 2007, 23:46:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
arkadaşlar megepte heniz yayınlamayan modüller var bunları kendimiz artık bildiğimiz kadar yada farklı kaynaklardan bulduğumuz kadarı ders bilgi tablolarına göre şekillendirip anlatacaz... milli eğitimin, öğretmenin ne yapacağı yada dersi nasıl anlatacağı,kaynağı nerden temin edeceği umrunda bile değil... kolay gelsin

hollandanın 20 senedir kullandıı sistemi biz 4 senede oturmak istersek böle olur tabi, modülde hazırlanmaz kitap da basılmaz.. bu proje dewam da etmese o kadar para ab ye geri ödemesi war tabiki ister istemez el mahkum, modüler sistem iyi fakat zamanla be kardeşim, öyle birden hangi işimiz olmuş ki bizim..

hakan kardeşim emeğine sağlık bu şekilde modül yazan arkadaşların paylaşımını bekliyoruz..

saygılar..

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #12 : 13 Ekim 2007, 23:46:30 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

kaygisiz68

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 21 Ekim 2007, 00:31:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Merhaba,

Açık Kaynak İşletim Sistemi dersine ait modüller, yazım ve inceleme aşamasında olduğundan ötürü yayınlanması -muhtemelen- gecikecektir.

Bu sebeple; ders anlatımında, kişisel sitemde bulunan Ders İçerikleri kısmından veya MEGEP sayfasındaki  ders bilgi formlarından faydalanarak kaynak temini öğretmenlere bırakılacaktır.

Açık Kaynak İşletim Sistemi dersi içeriğinde Pardus işletim sistemi öğretilecektir. Bu işletim sistemi ile ilgili ayrıntılı bilgiye You are not allowed to view links. Register or Login adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu siteden, Pardus işletim sistemi de ücretsiz olarak temin edilebilir.

Yukarıda da belirttiğim gibi; modüller yayınlanana kadar, kendi kaynaklarımızı kullanmak zorunda kalacağız.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

(Bilişim Teknolojileri alanı ile ilgili soru, görüş ve önerilerinizi hakanbabac@gmail.com adresine iletebilirsiniz)

İyi çalışmalar...

Hakan BABAÇ

arkadaşım aynı  ders ticaret lisesinde de mevcut siz hangi dayanak noktasına istinaden pardus kuruyorsunuz  incelediğim kadarıyla pardus rpm desteklemiyor,  içerik  tamamen redhat üzerinden  çalışılmış  çerçeve programda sadece serbest bırakılmıştır ifadesi var  dayanak noktanızı yazarsanız  sevinirim çünkü  2 aydır arbede yaşıyorum en son  içeriğe uyan mandriva kurmaya karar verdim  bu hafta kuracağım  ama pardus kesin modul diyorsan işime gelir  kurarım

hakanbabac

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 21 Ekim 2007, 16:22:06 »
Pardus kesin, modüller de buna göre yazılıyor... Dayank noktamız da; açık kaynak kodlu Türk yapımı bir işletim sisteminin kullanılması ve öğretilmesi...

fatihmustafa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2007, 19:53:04 »
ŞU MODÜL NE NEİŞE YARIYO

S-E-D-A

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 04 Kasım 2007, 00:26:14 »
hocam size posta attım gelmedi heralde ben meslek lisesi wep tasarım bölüyümüm acık kaynak işletim sistemi modulunu nerden bulucam kitabımız hiç yokk megepdede yok nerden bulucaz???? :\

pcci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 04 Kasım 2007, 15:01:22 »
SEDAYA KATILIYORUM BİRİ BİZE YARDIM EDEBİLİRMİ :\ :agLÜTFEN YARIN YAZILIM VARRRR :ag :ag

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #17 : 04 Kasım 2007, 15:01:22 »