Gönderen Konu: Temel elektronik Sistemler Dersi  (Okunma sayısı 47883 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onrbyrm

• Katılımcı Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Temel elektronik Sistemler Dersi
« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2007, 10:58:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Elekonk develr ve sistemler modülünü ben megep sitesinden  inidim ve konuları işliyorum. Elekto teknik ağırlıklı ve teork olarak işliyorum. Yani zor bir ders vgüya atölye dersi uygulama yok.

Peki hocam Temel elektronik sistemler 2 modulunu buldunuzmu bence 1 i işliyorum ama bitince ne yapacagız evet dedıgınız gıbı elektroteknık agırlıklık ben son derslerde bılgısayar laboratuvarında ewb programı kullanarak yaptıgımız devrelerı bılgısayarda cızıyoruz suzgec devrelerı rezonans devrelerı gibi başka yapacagımız bir sey yok gibime gelıyor benım

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2007, 10:58:30 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

hakan42

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 13 Ekim 2007, 09:52:45 »
ARKADAŞLAR BU DERSE BEN DE GİRİYORUM.NASIL YETİŞECEK BİLMİYORUM.1. MODÜLÜ FOTOKOPİ ÇEKTİRİP KİTAP HALİNE GETİRDİM.ÖĞRENCİLERE DAĞITTIM.KONULARDA ÇOCUKLAR İÇİN ÖNEMLİ YERLERİ ANLATARAK VE RENKLİ KALEMLERLE ÜZERLERİNİ ÇİZEREK İŞLİYORUM.YOKSA 1. MODÜLE 7-8 HAFTA GİBİ BİR SÜRE VERİLMİŞ.YETİŞMESİ MÜMKÜN GÖZÜKMÜYOR.ESKİ SİSTEMDEN 5-6 DERSİN NEREDEYSE TÜM KONULARI VAR VE 5 SAAT ÇOK AZ.

Çevrimdışı onrbyrm

• Katılımcı Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Ekim 2007, 21:21:41 »
aynen katılıyorum arkadaşım bende projeksiyondan yansıtıyorum nasılsa ikinci modül yok bende aralıga kadar 1. modülü anlatıcam son 5-6 hafta bulabıldıgım kaynaklardan birseyler göstereceğim başka yapabilecek bir şey yok. ::\

m637x

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 22 Ekim 2007, 16:27:41 »
Arkadaşlar elektronik devreler ve sistemler 2 modülü hala ortada yok bu konuda megepe mail attım cevap gelirmi bilemiyorum ama zaten telefonlara bakmıyorlar başka çare yok. Biz yaptık oldu zihniyeti ile bir iş ancak bu kadar olur.Modül yok , malzeme teçhizat yok , ödenek yok ama ortalıkta ahkam kesip öğretmenden herşeyi bekleyen bir sürü basiretsiz yönetici çok.Mesleki eğitimi ve bizleri bu durumlara düşürenleri kınıyorum!Saygılar.

m637x

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2007, 21:27:18 »
arkadaşlar gözümüz aydın elektronik devreler ve sistemler 2 modülü megepte yayımlandı ama modül bilgi sayfalarına göre önceden plan yapan arkadaşlar dikkat etsinler çünkü modülün içeriği konu başlıkları aynı olmasına rağmen değiştirilmiş yani yıllık planı yeniden düzenleyeceğiz.saygılar!

Çevrimdışı onrbyrm

• Katılımcı Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Ekim 2007, 00:03:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
arkadaşlar gözümüz aydın elektronik devreler ve sistemler 2 modülü megepte yayımlandı ama modül bilgi sayfalarına göre önceden plan yapan arkadaşlar dikkat etsinler çünkü modülün içeriği konu başlıkları aynı olmasına rağmen değiştirilmiş yani yıllık planı yeniden düzenleyeceğiz.saygılar!
  Hayırlı uğurlu olsun vatana millete ama anlamadığım noktalar var.
1-Neden yıllık Planı yeniden yazıyoruz?
2- Bu doğrultmaçlar ne önemli konuymus bu kadarda hem 10.sınıfta hemde Temel elektronik sistemler 1 dersinde işliyoruz. yine bakıyorum uygulama yok ne olacak böyle  megep demek uygulama demekti sözde nerede uygulamalar hangi öğrenme faliyetinin arkadasında bir devre var hep anlatımhep anlatım .

ben bilişim teknolojileri bölümünden flipfloplar modülünü ındırdım valla kıskandım canavar gibi modül yazmıslar oradan alıcam devreleri onları yaptıracagım osilatör devresi multivibratör devreleri ölçüm tabloları hepsi var onları yaptıracagız.Bu dersi hazırlayan arkadaşları yürekten tebrik ediyorum başka ne söze gerek yok ne diyelim başka

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #11 : 26 Ekim 2007, 00:03:22 »