Gönderen Konu: Teknik Öğretmenlerin Sorunları Ve Çözüm Önerileri  (Okunma sayısı 53333 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

volkankaa

• Ziyaretçi
Ynt: Teknik Öğretmenlerin Sorunları Ve Çözüm Önerileri
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2009, 23:33:24 »
ben pamukkale üniversitesi teknik eğitim fakültesi otomotiv öğretmenliği bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. okul bitince ne olacağı konusunda hala bir fikrim yok. yıllardır bölümünüz çok iyi denip duruluyor fakat atama neredeyse yok. en büyük sorun da bu bence. ayrıca konuyla alakalı olarak bir araştırma konusu hazırlamaktayım bunun için teknik öğretmen abilerimle iletişime geçmek isterim. ilgilenen olursa çok sevinirim. teşekkürler.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #12 : 04 Mart 2009, 23:33:24 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı Teknik Ögretmen

• AML
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Mart 2009, 21:15:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ayrıca konuyla alakalı olarak bir araştırma konusu hazırlamaktayım bunun için teknik öğretmen abilerimle iletişime geçmek isterim. ilgilenen olursa çok sevinirim. teşekkürler.

Hocam konunnuzu (Ödev- Tez- Makale Destek) You are not allowed to view links. Register or Login bölümünde açın.. yardımcı olmaya çalışalım..
Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

oakgun68

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 29 Eylül 2009, 22:28:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mazak_32 arkadaşım sen eğer teknik öğretmensen haftada 49 saat derse girebilirsin. Hiçkimse bunu engelleyemez. Ticaret meslek lisesine atandım diyorsun orada sistem nasıl bilmiyorum. Fakat eğer gerçekten ticaret meslek lisesinde 30 saat ten fazla veremiyorlarsa, o zaman senin ataman yanlış okula yapılmış. Teknik öğretmen tazminatını alıyormusun onu öğren, alıyorsan 40+4+ 2saat rehberlik+ 3 saat hazırlır=49 saat alabilirsin. Şayet tazminatını da alamıyorsan daha önceki yıllarda bu sebepten kazanılmış mahkeme kararı var.
Teknik öğretmen özlük haklarından mahrum edilemez. Bu şekilde araştır.

slm bölüm ve atelye şefleri rehberlik ücreti alamadığına göre max 47 mi alabilirler?

Çevrimdışı suat

• Katılımcı Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Ekim 2009, 23:26:25 »
evet arkadaşım. maalesef (bölüm)alan şefleri ve (atelye)dal şefleri max.47 saate girebiliyor.

Çevrimdışı mehc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2015, 11:08:54 »
1980 yılından beri agacişleri bölümünde ögretmen olarak çalısmaktayım fiili hizmet sürelerimi bazı okullar göndermiş bazıları göndermemiş emekli sandıgına bildirdigimde gönderilenlerin 8 saat üzerinden yapıldıgı bunların 5 saat olarak yapılmasının gerektigi söyledi ben emekli olacagım bu haklarımı hangi yontemle alabilirim o zamankı okulları bulup puantaj duzenletmem mümkün degil mahkeme yoluyla alan varmı hangi mahkemeye basvurup hakkımı arayabilirim bılgisi olan varsa paylasabilirse sevinirim...

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2015, 11:08:54 »