Gönderen Konu: yaz stajında koordinatörlük ücreti ( Ek ders ekders ücreti)  (Okunma sayısı 110948 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dokuma

• Ziyaretçi
Ynt: yaz stajında koordinatörlük ücreti ( Ek ders ekders ücreti)
« Yanıtla #36 : 13 Haziran 2012, 11:53:57 »
Yetiştirme, okuma -yazma ve uyum kursları

MADDE 8- (1) Bu Kararla belirlenen azamî ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere;

a) Ders yılı içinde;

1) İlgili mevzuatına göre, dönem içinde herhangi bir nedenle derslerin yapılamadığı günler için dönem içinde veya dönem sonunda düzenlenen eğitim faaliyetleri ve yetiştirme programları ile ikinci yarıyıl sonunda bazı derslerden yetersizliği görülen öğrenciler için düzenlenen yetiştirme kurslarında veya programlarında,

2) Tam gün tam yıl eğitim yapılan meslekî ve teknik okul ve kurumlarda bu programlar için,

3) Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarının, ortak dil ve kültür birliği bulunan soydaşlarımızın, toplumumuza ve eğitim sistemimize uyumlarını sağlamak amacıyla açılan kurslarda,

4) Okuma-yazma kurslarında,

5) İşsizlikle mücadele projesi çerçevesinde yapılan beceri kazandırma ile ilgili eğitim programlarında,

6) Açık öğretim kurumları öğrencilerinin, örgün eğitim kurumlarında gördükleri yüz yüze eğitim uygulamalarında,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada 10 saate kadar,

b) Yarıyıl ve yaz tatillerinde;

1) Eğitim yapılan her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında,

2) (a) bendinin 3 ve 4 numaralı alt bentlerinde sayılan kurslar ile 6 numaralı alt bendinde sayılan eğitim faaliyetlerinde,

görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerden alanı atölye, laboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar,

ek ders görevi verilebilir.

(2) Bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde cumartesi ve pazar günleri ile yarıyıl ve yaz tatillerinde fiilen yerine getirilen ders görevleri, ek ders ücreti karşılığında verilir.

(3) Cumartesi ve pazar günleri, bu madde kapsamında belirtilen eğitim faaliyetlerinde görev yapan okul/kurum yöneticilerinden birine fiilen görev yaptıkları anılan günler için 2 saat ek ders ücreti ödenir. Yöneticilere, fiilen ders okuttukları süreler hariç olmak üzere yönetim görevine bağlı olarak bunun dışında bu madde kapsamında ayrıca ek ders ücreti ödenmez.

b maddesinin 1. ve (2) madde ye göre benim anladığım yaz stajında haftada 44 saate kadar ücret verilir diyor fakat madde 15 in 3 . fıkrasında 16 saat diyor maddeler arası çelişki mevcuttur.
Bizim okulda 100 saatlik stajda ben haftada 40 saat ders vereceğim fakat 16 saat ücret alacağım başka öğretmenimiz yok  bu haksızlık değilmi

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #36 : 13 Haziran 2012, 11:53:57 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

birisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : 14 Haziran 2012, 18:21:39 »
15. Madde şöyle..

MADDE 15- (1) İşletmelerde meslek eğitimi yapılan okul ve kurumlarda görevli yönetici ve öğretmenlerin öğrenci, çırak ve aday çırakların işyerindeki uygulamalı eğitimini izlemek, programa uygunluğunu ve sistemin iş yerindeki işlerliğini sağlamak, meslekî rehberlikte bulunmak üzere yaptıkları bu görevler ek ders görevi sayılır.

(2) Bu dersler, ders dağıtım çizelgelerinde “işletmelerde meslek eğitimi” adıyla gösterilir ve işletmelerin okul ve kuruma uzaklığı, öğrenci, çırak ve aday çırak sayısı gibi kıstaslar esas alınarak okul ve kurum müdürlüğünce hazırlanacak ve millî eğitim müdürlüğünce onaylanacak programlara göre haftada;

a) Meslekî eğitim merkezlerinde;

1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 24 saati,

2) Diğer il ve ilçelerde 18 saati,

b) Diğer okul ve kurumlarda;

1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 20 saati,

2) Diğer il ve ilçelerde 16 saati,

geçmemek üzere okutabilecekleri azamî ek ders saatleri kapsamında verilir.

(3) Okul ve kurumun bulunduğu il veya ilçe merkezinde yeterli sayıda işletme bulunmaması halinde ilgili mevzuatına göre meslek eğitimi ve stajlarını kendi okullarında yapan öğrencilerin eğitiminde görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin ek ders görevleri de bu maddenin birinci ve ikinci fıkraları kapsamında belirlenir.

birisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 14 Haziran 2012, 18:22:32 »
Bu nedir peki
15. Madde şöyle..

MADDE 15- (1) İşletmelerde meslek eğitimi yapılan okul ve kurumlarda görevli yönetici ve öğretmenlerin öğrenci, çırak ve aday çırakların işyerindeki uygulamalı eğitimini izlemek, programa uygunluğunu ve sistemin iş yerindeki işlerliğini sağlamak, meslekî rehberlikte bulunmak üzere yaptıkları bu görevler ek ders görevi sayılır.

(2) Bu dersler, ders dağıtım çizelgelerinde “işletmelerde meslek eğitimi” adıyla gösterilir ve işletmelerin okul ve kuruma uzaklığı, öğrenci, çırak ve aday çırak sayısı gibi kıstaslar esas alınarak okul ve kurum müdürlüğünce hazırlanacak ve millî eğitim müdürlüğünce onaylanacak programlara göre haftada;

a) Meslekî eğitim merkezlerinde;

1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 24 saati,

2) Diğer il ve ilçelerde 18 saati,

b) Diğer okul ve kurumlarda;

1) Büyükşehir belediyesi sınırları içindeki ilçelerde 20 saati,

2) Diğer il ve ilçelerde 16 saati,

geçmemek üzere okutabilecekleri azamî ek ders saatleri kapsamında verilir.

(3) Okul ve kurumun bulunduğu il veya ilçe merkezinde yeterli sayıda işletme bulunmaması halinde ilgili mevzuatına göre meslek eğitimi ve stajlarını kendi okullarında yapan öğrencilerin eğitiminde görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin ek ders görevleri de bu maddenin birinci ve ikinci fıkraları kapsamında belirlenir.

Çevrimdışı tekstil teknoloji

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 08 Nisan 2013, 10:59:30 »
yönetmelik bu konuda açık değil ,yaz stajını okulda yapmamız gerekiyor işletmeler kabul etmiyor sadece bir sınıfı gönderebiliyoruz. Diğer sınıf okulda yapacak fakat ısrarla 16 saatten fazla veremiyorlar. Geçen sene  koordinatörlük görevi ve haftada 40 saat okulda staj görevi aldım karşılığında 16 saat ücret verildi. Öğretmen sayısı yeterli değil . Müfettişler bir okulun bu konuda ücretini geri iade yaptırdı.Bu konuda ne yapabiliriz, ya 16 saat görev alıp gerisine karışmayacağız(öğrencilerin stajı yeterli olmayacak) ya da 16 saat ücret alıp 40 saat çalışacağız.

Çevrimdışı sedi

• Yeni Üye
  • *
  • Teknik öğretmenler sitesi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 23 Haziran 2015, 11:28:13 »
Arkadaslar ben de 10.ve 11.sınıfların stajından sorumluyum.isletmelerle gorusuldu ancak anlasma saglanamadi.okulda iki sınıfın stajını ben yurutecegimYaz tatilinde tum gun iki sınıf calışıp 16 saat ücret alacakmışım.haksızlık oldugunu düşünüyorum.Ne yapabilirim?

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #40 : 23 Haziran 2015, 11:28:13 »