Gönderen Konu: Bilişim Teknolojisi Alanı zümreleri  (Okunma sayısı 37327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı msimsek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bilişim Teknolojisi Alanı zümreleri
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2007, 20:08:29 »
Sayın hocam sanırım Bilişim Teknolojilerinin Temelleri dersinden bahsediyorsunuz... Dersin saati zaten endüstri meslek liselerinde 8 saat olarak belirlenmiş. Çerçeve öğretim programında dersin modüllerinin süreleri verilmiş,verilmiş olan sürelere bakarak modülleri bir eğitim-öğretim yılına dağıtabilirsiniz. Dersin anlatımı konusunda sanırım uygulama en iyi yöntem. zaten birinci dönemki konulara bakarsanız tamamen görerek ve uygulayarak anlatılabilecek şeyler. örneğin işlemciler, anakartlar, işletim sistemi kurulumu vs. ikinci dönem konuları biraz teorik biraz uygulama şeklinde. Tabi bu benim düşüncem. Kolay gesin saygılar...

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2007, 20:08:29 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

relakss

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2007, 11:23:13 »
 :h

Çevrimdışı kduran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Ekim 2007, 16:02:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sayın hocam sanırım Bilişim Teknolojilerinin Temelleri dersinden bahsediyorsunuz... Dersin saati zaten endüstri meslek liselerinde 8 saat olarak belirlenmiş. Çerçeve öğretim programında dersin modüllerinin süreleri verilmiş,verilmiş olan sürelere bakarak modülleri bir eğitim-öğretim yılına dağıtabilirsiniz. Dersin anlatımı konusunda sanırım uygulama en iyi yöntem. zaten birinci dönemki konulara bakarsanız tamamen görerek ve uygulayarak anlatılabilecek şeyler. örneğin işlemciler, anakartlar, işletim sistemi kurulumu vs. ikinci dönem konuları biraz teorik biraz uygulama şeklinde. Tabi bu benim düşüncem. Kolay gesin saygılar...
peki bu modüllerden istediğimizi seçebilirmiyiz. 8 saatten yılda(36 hafta) 288 saat yapıyor modüllerin toplamı 700 saati geçiyor

sery23

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2008, 19:37:20 »
BTT modüllerinin hepsini okutmak zorundayız bence, ileride sertifika sistemine geçildiğinde problem oluşturabilir. 

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2008, 19:37:20 »