Gönderen Konu: 2008-2009 Proje Tabanlı Beceri Yarışması Bilgi Paylaşımı  (Okunma sayısı 81950 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kel_Bald

• Moderator
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2008-2009 Proje Tabanlı Beceri Yarışması için geri sayım başladı.

Daha öncede bu konuda sizlerden bir ricada bulunmuştum. Herkes projesini buradan paylaşıma açarsa. Hepimizin elinde büyük bir arşiv oluşur ve sonraki yıllarda bu arşivi gerek görsel gereksede yazılı olarak öğrencilere sunduğumuzda öğrencilerimizden yeni fikirler doğmasını umut ediyorum. Geçen sene toplanan yaklaşık 20 projeyi sene başında öğrencilerime sundum. Bu sayede öğrencilerimden birçok fikir çıktı. Oluşan bu arşivden herkes faydalanacak.

Bu yıl yapılacak proje yarışmasındada yine yeni projeleri bu arşive ekleyerek herkesin faydalanması sağlanırsa önümüzdeki sene için güzel bir ön çalışma olacaktır.

Proje yarışması henüz tamamlanmadığı için projeye esas bilgileri yayınlamanız doğru olmaz. Bu yüzden yarışma tamamlanıncaya kadar sadece projenin ön bilgilerini buradan paylaşalım. Yarışma tamamlandıktan sonrada projenin resimleri varsa videoları ve yazılı bilgilerini paylaşırız.

İlk ben başlatıyorum.

Proje Adı: Fonksiyonel Ofis Masası:

Ofisler hepimizin bildiği gibi küçük alanlardan oluşur. Bu mekanlardaki mobilyalar birden çok fonksiyonlu yapıldığında Zaten dar olan bu mekanları dahada boğucu hale getirmeden az mobilyayla bir çok fonksiyonu sağlamış oluruz.
Kazancımız:
1. Mekanları ferahlatmak
2. Az mobilyayla çok fonksiyonu yerine getirerek maliyetleri düşürmek
3. Yer kısıtlamasından dolayı kullanamadığımız mobilyaları başka mobilyanın bünyesinde oluşturarak kullanabilmek.
4. Klasiğin dışına çıkarak daha ilgi çekici mekanlar oluşturmak.

Projeye üç öğrenciyle katılıyoruz.
Kars ilinden üretimde verimlilik dalında yarışacaz.

Yarışmada herkese başarılar dilerim...

Not: Unutmayalımki bu bir güç gösterisi değil, öğrencilere yeni ufuklar kazandırmak için yapılan bir çalışmadır. Benim ikinci amacım yarışmada dereceler kazanmaksa. Birinci amacım öğrencilere farklı tasarım örnekleri göstererek onlarında yeni tasarımlar yapabilir duruma gelmeleridir. Eğer güzel bir arşiv oluşturursak bu amacımıza ulaşmış oluruz. Lütfen herkes bu arşive bir katkıda bulunsun...

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı kahraman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kel_Bald, çıkış noktamız hemen hemen aynı mekanda verimlilik.Başarılar............
 PROJENİN ADI :  Genç Dolabı
  Küçük mekanlarda, hacim darlığı nedeniyle, yerleştirilecek her mobilya mekan içi sirkülasyonu olumsuz olarak etkilemektedir. Genç dolabı projemizde, dar hacimli ve ortak kullanılan mekanlar içerisinde kullanılabilme, gerekli  olan mobilyaların  fonksiyonunu yeterli düzeyde yerine getirebilme ve mevcut hacimden maksimum yararlanma amaçlanmaktadır.

Çevrimdışı suat

• Katılımcı Üye
    • Profili Görüntüle
projelerin resimlerinide ekleyebilirmisiniz?

Çevrimdışı nethot28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
projenin adını vermicem ama içeriğinden bahsedebilirim:
multi touch bilgisayar yaptık. çoklu dokunma özelliğine sahip bu proje, windows xp yi birden çok kişi kullanabiliyor hemde aynı anda. ayrıca sanal klavye vasıtasıyla birden fazla word belgesiyle aynı anda birden çok kişi işlem yapabiliyor. yazılımlarla multi paint oluşturduk ve buda word de olduğu gibi birden fazla kişi tarafından aynı anda kullanılabiliyor. ha bide klavye ve mause fiziki olarak yok tamamen sanal...

muammer

• Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar
biz bu yıl enerji verimliliği ile ilgili bir proje geliştiriyoruz malum ülke kaynakları ve üretim maliyetleri dikkate alındığında kayda değer bir proje olarak düşünmekteyiz.

Çevrimdışı Kel_Bald

• Moderator
    • Profili Görüntüle

You are not allowed to view links. Register or Login
projelerin resimlerinide ekleyebilirmisiniz?

Yarışmadan önce resim yada video gibi bilgilerin paylaşılması sıkıntı çıkartabilir. Bazı arkadaşların bu konuda tereddütleri var. yarışma sonuna kadar sadece ön bilgileri buradan paylaşacaz. Yarışma tamamlandıktan sonra resim, video ve diğer bilgileride paylaşacaz.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler