Gönderen Konu: 2008-2009 Proje Tabanlı Beceri Yarışması Bilgi Paylaşımı  (Okunma sayısı 81949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kahraman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: 2008-2009 Proje Tabanlı Beceri Yarışması Bilgi Paylaşımı
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2009, 21:49:42 »
 Arkadaşlar bölge sonuçlarıda açıklanmış, dikkatinizi çekti mi bilmem ama ahşap teknolojisi alanında hiç bir proje dereceye bile girememiş zaten çoğuda bizim gibi ilden geçemedi.
 Bu konu ve nedenleri hakkında tartışmamız gerektiği inancındayım, sorun bizlerde mi yada yarışmanın biçiminden mi kaynaklanıyor?
 -Bence yarışma bünyesinde oluşturulan gruplandırma yanlış,bu şekilde bizlerin çok fazla şansı olmadığı inancındayım.
(Üretim yerine tasarım grubunda bulunmamız gerekir düşüncesindeyim.)
 -Oluşturulan değerlendirme komüsyonları itinayla ve objektif olarak seçilmeli merkez okullara öncelik tanınmamalı.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2009, 21:49:42 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı Kel_Bald

• Moderator
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Nisan 2009, 17:27:09 »
Uzun bir süredir netten uzak kaldığım için konuyu takip edemedim. Kusura bakmayın.
Özelikle bazı arkadaşlarımız her sene olduğu gibi bu yılki yarışmadada sıkıntı yaşamış.

Öncelikle "kahraman" arkadaşımızın bu yarışmadan çekilde kararı beni son derece üzdü. Bana göre her yarışmada illaki bazı haksızlıklarda tatsızlıklarda çıkacaktır. Bu hayatımızın bir gerçeği ve bu gerçekle yaşamaya alışmamız gerekir. Tepkisiz kalalım demiyorum ama çekilmekte çözüm değil.

Benim bu konudaki fikrim: Gelin yarışmaları videoya kaydedip kazanan ve kaybeden projelerimizi burdan paylaşalım. Böylece haketmediği halde elenen projeleri herkes görsün ve buda bizim bu konudaki tepkimiz olsun.

Yarışma kategorileri konusundaki söylediklerinede sonuna kadar katılıyorum. Bir mobilya ile bir makineyi hangi kritere göre kıyaslıyorlarki birinden birini elemeye kalkışıyorlar. Yada bir web sitesi ile elektronik bir cihazı neye göre yarıştırıyorlar. Katagorilerde her ilde ve bölgede sorun yaşandığı konusunda haberler alıyoruz. Önümüzdeki yıl muhtemelen bu sistem değişir diye umut ediyorum.

Biz geçen sene ilde iki kategoride yarışmaya katılıp ikisindede sonuncu olmuştuk. Bu yıl ise büyük başarı kazandık.

İl yarışmasına dört proje ile katıldık.
Elektrik bölümünde birincilik ve üçüncülük,
Üretimde verimlilikte birinci ve ikinciliği kazandık.

Projelerimizi resimleri ile birlikte fırsat buldukça sitede paylaşıma açarım.
Sizlerde projenizi resim yada video ile destekleyerek paylaşırsanız güzel bir paylaşım alanı oluşturmuş oluruz.

Çevrimdışı Kel_Bald

• Moderator
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 19 Nisan 2009, 19:03:18 »
Fonksiyonel Ofis Masası:

Ofislerdeki çok sayıda mobilya, dosya ve çeşitli araç gereç yoğunluğu içinde kalan ofis ortamlarını ferahlatmak için bu yıl Fonksiyonel ofis masası tasarladık.

Hazırladığımız projede sehpa ve klasör dolabının fonksiyonlarını Çalışma masasının bünyesine katarak ortamdan kaldırdık. Bu şekilde ortamı ferahlatmayı amaçladık.

Masamızın Bünyesinde:
İki çekmece
İki adet küçük sehpa görevi gören bardaklık
Bir adet 35 X 40 ebatlarında sehpa
İki adet ikişer klasör kapasiteli klasör rafı mevcuttur.

NOT: Projemiz Üretimde Verimlilik dalında İl ikincisi olarak yarışmadan elendi. Yarışmada birinciliği yine bizim okuldan Makine Teknolojisi Alanında Manyetik Süpürge aldı. Manyetik süpürge projesi aynı zamanda bölge birincisi oldu. ( Projenin danışmanı Süleyman KAYAROĞLU ve öğrencilerini de buradan tebrik ediyorum. Türkiye birinciliği hayal değil. Yarışmada başarılar.)

Masanın normal görünümü

Masanın fonksiyonlu görünümü

Masanın fonksiyonlu görünümü

Sehpa ve Bardaklıklar bir arada

Sehpa ve Bardaklıklar bir arada

Sehpa Görüntüsü

Bardaklıklar

Bardaklıklar

Çekmeceler

Klasör rafı

Üretim aşamasından bir görüntü

Yarışmadan bir görüntü

bart

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 21 Nisan 2009, 22:09:10 »
edit..

Çevrimdışı kahraman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Nisan 2009, 23:15:26 »
  Projenin çizmlerini autoadde çizdim,yarışmaya 1:2 sini yaptık,taşıma açısından rahat olması için.Ayrıca projeyle ilgili broşürler ve dosya hazırladık ama nafile adamlar açıp bakmadılar bile.Sonuç ilde 15.olduk.

GENÇ DOLABI

HIZLA ARTAN KENTLEŞME SONUCU YAŞAM ALANLARI KÜÇÜLMEKTE, KÜÇÜK MEKANLARDA İSE, YERLEŞTİRİLECEK HER MOBİLYA, MEKAN İÇİ SİRKÜLASYONU OLUMSUZ OLARAK ETKİLEMEKTEDİR.

SIRF ESTETİK KAYGILARLA MOBİLYANIN SAYISINI MEKANIN KAPASİTESİNDEN DAHA FAZLA TUTMAK SIKIŞIKLIĞA, DAHA AZ TUTMAK İSE İHTİYACIN KARŞILANMA SEVİYESİNİ DÜŞÜRMEKTEDİR BU YÜZDEN MEVCUT MEKÂNDAN MAKSİMUM VE EN VERİMLİ ŞEKİLDE YARARLANMA BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

ARTIK EV DEKORASYONUNDA  GELENEKSEL VE TEK İŞLEVİ OLAN MOBİLYALAR YERİNİ FONKSİYONEL MOBİLYALARA BIRAKMAKTADIR. MARKALAR HIZLA ÇOK BÖLMELİ, GİZLİ KAPAKLARI OLAN, AZ YER İŞGAL EDEN, ÇOK FONKSİYONA SAHİP  MOBİLYALAR GELİŞTİRMEKTEDİRLER.

GELENEKSEL GENÇ ODASI MOBİLYALARI DA TEK İŞLEVİ OLAN BİR ÇOK MOBİLYADAN OLUŞMAKTA VE DAHA ÇOK BÜYÜK MEKANLARA HİTAP ETMEKTEDİR.

GENÇ DOLABI İSE;
   DAR HACİMLİ VE ORTAK KULLANILAN MEKANLAR İÇERİSİNDE KULLANILABİLMEKTEDİR.
   GEREKLİ  OLAN MOBİLYALARIN  FONKSİYONUNU YETERLİ DÜZEYDE YERİNE GETİREBİLMEKTEDİR.
   İHTİYAÇLAR ORTAYA ÇIKTIKÇA DEVREYE SOKULABİLECEK ŞEKİLDE ÇOK FONKSİYONLUDUR.

Çevrimdışı kahraman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Nisan 2009, 23:28:15 »
Render alınmış resmleri diğer mesajda.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #17 : 21 Nisan 2009, 23:28:15 »