Gönderen Konu: BİR OKULDA BÖLÜM ŞEFİ OLMADAN ATELYE ŞEFİ OLUR MU?  (Okunma sayısı 17543 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oakgun68

• Ziyaretçi
2-3 sene bölüm şefi olarak görev yaptıktan sonra senin kararnamende atelye şefi yazıyormuş diye atelye şefi yapıldım.

bu mümkün mü?

böyle bir uygulama yani bölüm şefi olmayıp atelye şefi olan başka bir okul olup olmadığını merak ediyorum?

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı suat

• Katılımcı Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: BİR OKULDA BÖLÜM ŞEFİ OLMADAN ATELYE ŞEFİ OLUR MU?
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2009, 22:52:14 »
bölüm şefliği kadrosu açık olması lazım.

gupilya

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2009, 18:05:10 »
senin kararnameni yazan memurun hatası nedeniyle ortaya çıkan bir mağduriyet. tamamen yazım hatası. düzeltilebilir. yazışmaların tümü gözden geçirilir. okul idaresi kısım şefi kardosu için mi istek yazdı acaba. bölüm şefliği için yazdıysa ve gelen yazı kısım şefliği için ise tahmin ettiğim gibi yazım hatası olmuştur. Şaşkın bir memurun dikkatsizliği. Ülkemizde çok sık karşılaşılan bir hata. birçok büro memuru kırk yılda bir iş yapar onuda yanlış yapar.

oakgun68

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2009, 18:16:56 »
bölüm şefi kadrosu açık

giden yazıda da .... atelyesi şefliği gelende de ... atelyesi şefliği yazıyor

idare bile bu duruma şaşırdı ama kararnamede atelye şefliği yazdığını söylüyor

2-3 sene bölüm şefliği yaptıktan sonra atelye şefliği yapıyorum ve bölüm şefimiz de yok

gupilya

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2009, 18:26:44 »
şimdi; boş olan kadro alan şefliği değil mi?
Boş olan alan şefliğine atanmayı istemen mümkün.
Müdürünün başka planları yoksa bunu duyurması lazım. duyur muyorsa sen istekte buluna bilirsin. Biraz mevzuat oku ve hiyerarşik düzen doğrultusunda dilekçeni ver. Yoksa haklıyken cezalı duruma düşürürler. Elbetteki alan şefliği kadrosu boş ise kadronun doldurulması gerek. bunda öncelikli olarak senin hakkın. zaten alan şefliği için aranan özellikler içinde daha önce kısım şefliği ya da alan şefliği eski tabirler bölüm şefliği yapmış olmak önceliğin belirtisi.
Hadi hayırlısı bakalım. öncelikle konuşarak ve ikna ederek, atanmanı iste. yapmazlarsa dilekçelerle başvur ve gerekirse üstlerle yani ilçe milli eğitim, il milli eğitimde görüşmeler yap. birde dikkat et, sen bunlarla uğraşırken başka birini atamasınlar. mutlaka duyuru yapmaları gerekiyor. okumadan hiç bir duyuruya imza atma. dikkat!

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2009, 18:26:44 »