Gönderen Konu: Ahşap Teknolojisi Atelye Makine Parkı Revizyonu Hakkında...  (Okunma sayısı 26518 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muallimsamil

• Deneyimli Üye
  • Kişinin Edebi Aklının Tercümanıdır
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim konu üzerine sizlerle istişare yapmak istiyorum. Durum şu; bizim atelyenin makineleri (yatay daire, Gönyeburun kesme ) çok eski. cumba bandını hala ütüyle yapıyoruz. Doğru dürüst iş çıkaramıyoruz. Bu makineleri yenilemenin bir yolu yok mu? Bakanlıktan isteyin diyen oldu ama, sitesine baktım makine yok. Sadece tezgah var. Bakanlıktan ihale alıp karından yenileyelim diyoruz ama, şartnameye bakıyoruz bizim atelyenin çıkaramayacağı işler. Ne dersiniz, ne yapabiliriz? Yok mu aynı dertten muzdarip arkadaş?

Bir Sevdamız Var, Onun İçin Buradayız

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı muallimsamil

• Deneyimli Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ahşap Teknolojisi Atelye Makine Parkı Revizyonu Hakkında...
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2009, 18:08:51 »
Arkadaşlar "Eğitim Araçları Donatım Dairesi Başkanlığı" nın sitesinde "Sıkça Sorulan Sorular" kısmında aşağıdaki bilgiler yer alıyor. Konuya cevap olması açısından önemli olduğunun düşünüyorum. Ben de yeni gördüm.

#   İhtiyaç talep formlarının hangi tarihlerde doldurulması gerekmektedir?

Taşınır talepleri 06/08/2008 tarihli ve 7927 (2008/54) sayılı genelge çerçevesinde  elektronik ortamda iletilecektir. Okul/kurum müdürlüklerince bu genelgeye Başkanlığımız web sayfasından ulaşılabilir

#   İhtiyaç Talep Formunun doldurulmasında nelere dikkat etmeliyiz?

Talep formlarında bulunan tüm alanlar eksiksiz olarak doldurulacaktır. Başkanlığımız alım planlaması okul/kurumlarca iletilen talepler çerçevesinde şekillenmektedir. Talep formlarının doldurulmasında gerekli hassasiyet gösterilmelidir.

#   Okul/Kurumumuzun donatımından sorumlu şubeyi nasıl öğrenebiliriz?

Okul ve Kurumların donatımından Başkanlığımız ihtiyaç şubeleri sorumludur.

İhtiyaç I Şubesi
- Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Okullar
- Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü bağlı Okullar
- Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı Okullar

İhtiyaç II Şubesi
- Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı Okullar
- Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğüne bağlı Okullar
- Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Kurumlar

İhtiyaç III Şubesi
- Orta Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullar
- Ortaöğrenim Burslar ve Yurtlar Dairesi Başkanlığına bağlı kurumlar
- Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı Okullar

İhtiyaç IV Şubesi
- Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Okul ve Kurumlar
- Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığına bağlı Kurumlar
- Öğretmene Hizmet ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına Bağlı Kurumlar
- Hizmetiçi Eğitim Daire Başkanlığına bağlı Kurumlar
- Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğüne bağlı okullar

#   Mahalline ödenekler hangi ihtiyaçlar için gönderiliyor?

Mahalline ödenekler öncelikle yeni açılan alan/dal atölye ve laboratuarlarının ihtiyacı olan makine-teçhizat ve ekipmanın, ayrıca talep edilen ihtiyaçlardan Başkanlığımızca karşılanamayan ve gerekli olan taşınırların mahallinden alımı için gönderilmektedir.

#   Okulumuzda ihtiyaç fazlası donatım malzemesi için ne yapmamız gerekir?

İhtiyaç fazlası taşınırların devir işlemi, Taşınır Mal Yönetmeliği ile Strateji Geliştirme Başkanlığının 06/06/2008 tarihli ve 3095 (2008/41) sayılı genelgesinde açıklanmıştır. Elinde ihtiyaç fazlası kullanılabilir durumda taşınır olan okul/kurum müdürlüklerinin konuyu bağlı bulundukları Genel Müdürlük/Daire Başkanlıklarına iletmeleri gerekmektedir.

#   Taşınır İşlem Fişi nereye gönderilecektir?

Gerek Genel Depodan, gerekse firmalar tarafından teslim edilen eşyalara ait Taşınır İşlem Fişleri, eşyaların teslim alındığı gün düzenlenecek ve bekletilmeden bir sureti Ankara 1. Akşam Sanat Okulu (Genel Depo) Müdürlüğüne, bir suretide Mal Müdürlüğüne  gönderilecektir.

#   Yeni açılışı yapılacak veya yeni binasına taşınacak okul/kurumların acilen eşya ihtiyacının karşılanması için ne yapılması gerekir?

Okulun açılış onayı yeterlidir. Yeni açılacak veya yeni binasına taşınacak okul, kurum ve pansiyon ihtiyaçlarının en geç açılış tarihinden bir ay önce yazılı olarak Başkanlığımıza bildirilmesi gerekir. Aksi halde açılışa çok az bir süre kala talepte bulunulması durumunda tahsisi yapılan eşyanın mahalline nakliyesinde sıkıntı çekilmektedir.

Çevrimdışı muallimsamil

• Deneyimli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2009, 18:55:03 »
Arkadaşlar 1. soruda adı geçen genelge 4 sayfa olup, aşağıda ektedir. Anladığım kadarıyla belli tarihlerde ihtiyaç sahibi okullar ihtiyaçlarını ihtiyaç talep formuna elektronik ortamda işleyip bakanlığa gönderiyor. Bakanlık da bu ihtiyaçlar doğrultusunda alım yapıyor. Bizim yapacağımız zamanının kaçırmamak. O formu doldurup veya doldurulması için haber vermek ve göndermek. Herkese kolaylıklar...
Sayfaları tek tek ekledim büyük olduğu için.

Çevrimdışı muallimsamil

• Deneyimli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2009, 19:06:32 »
Diğer sayfalar

Çevrimdışı suat

• Katılımcı Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2009, 19:13:42 »
bizim de makine donanımımız eski 5-6 senedir hersene makine istiyorum ancak hiç bir gelişme yok. bakanlık ihtiyaçları çevresel faktörlerden (yerel işadamları, sanayideki işletmeler vb.) karşılamamızı bekliyor.

Çevrimdışı bbs2006

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2014, 23:20:14 »
Merhaba
meslek liselerinde 17 milyar geçen ihale durumlarında ihalelerin yapım aşamaları hakkında bilgi olan va rmı. en torna tezgahı ve freze tezgahı almayı düşünüyorum

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2014, 23:20:14 »