Gönderen Konu: Teknik Öğretmenlerin Sorunları Ve Çözüm Önerileri  (Okunma sayısı 53335 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umutcan0652

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: TEKNİK ÖĞRETMENLERİN SORUNLARI ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2007, 23:57:55 »
Sorunlar okudum bir kez daha okudum diyorum aslında tam merkezindeyim bu sorunların,diğer meslektaşlarımın olduğu gibi,ben yapı ressamlığı öğretmeniyim güya ama yapı öğretmeni gibiyim hatta bırak öğretmenliği okulda şantiye de gibiyim,belki biraz umutsuz bir tablo çizecem ama maaalesef durum karanlık,yeni hükümetin de öğretmene ne kadar değer verdiğini hepimiz üzüntü içinde izliyoruz,maalesef,bizim elimiz kolumuz böylesine bağlanmışken,sırtımızda  geçim sıkıntısı varken hele birde çoluk çocuğa karışmıssak bir de tek maaşlıysanız benim gibi işte korkunun tam ortasındayız demektir ki bu da hak arama çabalarını kısıtlamaktadır,ne yapalım şimdi,tamam bir araya gelelim,sendikalar mı,hayır sendikalar sadece siyasetin peşinde çıkar  tutumu sergileemk te ki en sondaki zam pazarlığında her zmaan ki tablo ortada,maalesef eğitimn geleceği karanlık diyorum ben umarım yanılırım ama bu gidişle zor ve hocaalrım.ben ki yapı bölümü öğretmeniyim inanın rica minnet öğrenci buluyoruz ek dersden vazgeçtik,bölüm kapanmasın diye uğraşıyoruz,bir de modüler sistem çıktı ki asla bir standardı olmayan,herkesin kafasına göre uyguladığı maalesef içim yanarak söylüyorum bu sistemlerin sürekli dğeişmesi sonucu kaç nesil  köreliyor,telef oluyor bunu da artık birilerinin vicdanına bırakıyorum,Allah sonumuzu hayılı etsin ama işimiz çok zor ve günden güne iyice çepeçevre sarılıyor artık sesimiz soluğumuz çıkmaz hale getiriliyoruz.herkese bol sabırlı eğitim öğretim yılı diliyorum,hadi kolay gelsin,başarılar.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2007, 23:57:55 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

t.ibrahimkoc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2007, 14:27:18 »
arkadaşlar teknik eğitim mezunları olarak yök'e dilekçe gönderelim diplomamızın fotokopisi ile iadeli taahhütlü olarak You are not allowed to view links. Register or Login'u ziyaret edin mühendislik tamamlama programları

Bu hareketi başlatalım.

elfidamla

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 28 Mart 2008, 11:55:43 »
arkadaşlar sesimizi duyurmak konusunda haklısınız ama ben yapı res. öğretmenliği mezunuyum.liselerde gördüğüm kadarıyla artık meslek liselerinde fazla öğrenci yok.benim staj yaptığım yerde bile 8 öğrenci vardı ve 2 si özürlü.yapı ve yapı res. bölümü kapatılıyo hatta kapatıldı.ben öğretmenlikten umudu kestim artık ama yapacağınız bi girişimde bende her zaman yanınızdayım.

m637x

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 30 Mart 2008, 17:18:40 »
Arkadaşlar meslekte 10. yılımı çalışıyorum.1998 GÜTEF elektrik mezunuyum.98 den bu yana geçen zamanı değerlendirdiğimizde şartlar bizim için her geçen gün kötüye gidiyor halen fakültelerde eğitim görmekte olan teknik eğitimli kardeşlerimizin durumu ise içler acısı mezuniyet sonrası onları nelerin beklediğini hepimiz çok iyi biliyoruz.Bizlerin çok iyi bildiği gerçeği ülkeyi yönetenlerinde görmesi gerekmektedir.Bu gerçek her anlamda kurtuluşumuzun eğitim yolundan geçtiğidir.Dolayısıyla eğitime ve eğitim çalışanlarına hak ettikleri değer(maddi-manevi) verilmelidir.Soruna sadece teknik eğitimli yönünden değil tüm eğitim emekçileri açısından bakmak gerekir.Saygılar.

ismkm

• Ziyaretçi
Ynt: Teknik Öğretmenlerin Sorunları Ve Çözüm Önerileri
« Yanıtla #10 : 13 Eylül 2008, 10:01:38 »
Arkadaşlar teknik öğretmen sorunlarına güzel değinmişsiniz fakat şu problemden hiç bahsedilmemiş.
Ben ÇPL de çalışıyorum ve okul idaresi kültür öğretmenlerinden oluşuyor. Dolayısıyla biz teknik öğretmenlerin ayrıca böyle bir problemle uğraşmamız gerekiyor. Örneğin bu yıl teknik öğretmenin haftalık ders saati 35 i geçemez diye tutturdular vb. birçok problem işte.

ismkm

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2008, 10:08:31 »
mazak_32 arkadaşım sen eğer teknik öğretmensen haftada 49 saat derse girebilirsin. Hiçkimse bunu engelleyemez. Ticaret meslek lisesine atandım diyorsun orada sistem nasıl bilmiyorum. Fakat eğer gerçekten ticaret meslek lisesinde 30 saat ten fazla veremiyorlarsa, o zaman senin ataman yanlış okula yapılmış. Teknik öğretmen tazminatını alıyormusun onu öğren, alıyorsan 40+4+ 2saat rehberlik+ 3 saat hazırlır=49 saat alabilirsin. Şayet tazminatını da alamıyorsan daha önceki yıllarda bu sebepten kazanılmış mahkeme kararı var.
Teknik öğretmen özlük haklarından mahrum edilemez. Bu şekilde araştır.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2008, 10:08:31 »