Gönderen Konu: Ücretli öğretmen koordinatorluk görevi (ücreti) alabilir mi?  (Okunma sayısı 37300 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xerato

• Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar ben bu hafta ücretli ders  karşılığı öğretmenliğe başladım daha once arkaşlarım ucretlı yaparken  haftalık 40 saate kadar ve bunun 18 saatını de kordınatorluk teknık öğretmenler alabılıyorlardı ama benım okul muduru ısrarla 30 saatten fazla ders vermek ıstemıyor ve kordınatorluk te veremıyorum dıyer mevzuata gore verılemıyormuş. işin dıyer tarafı kordunatorluk yapacak hocada olmadığından çocukların 24 saat olan okul stajlarını 8 saate ındırdı. bu konuda bılgısı olan varsa alan kışıler nasıl alabılıyor ve staj suresınde kısaltma olabılıyormu yardımcı olursanız sevınırım...

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı Teknik Ögretmen

• AML
    • Profili Görüntüle
Ynt: ücretliöğretmen kordinatorluk alabılırmı
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2010, 15:12:45 »
Hocam ücretli öğretmene koordinatörlük verilmez. alanın atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmenleri olması şart..

Mesleki teknik eğitim yönetmeliği

10) ( Değişik alt bend: 20.9.2008/27003 RG) İşletmelerde mesleki eğitimin, öğretim programına uygun olarak yürütülmesi ve kurum-işletme arasında sürekli iş birliğini sağlamak amacıyla bir koordinatör müdür yardımcısı ile ilgili alan/bölümdeki öğretmen, öğrenci, işletme sayısı ve işletmelerin kuruma uzaklıkları dikkate alınarak aynı alanın atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmenleri arasından yeterli sayıda koordinatör öğretmen görevlendirir, rehberlik eder ve denetler. Yönetici ve öğretmenlere, "işletmelerde meslek eğitimi" adıyla verilecek ek ders görevi ile ilgili programı hazırlar ve il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatır.

YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR
MADDE 9- (1) Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;

a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;

1) Bu Karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmî görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim okulu 6, 7 ve 8 inci sınıflarında, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,

2) Resmî görevi bulunmayanlar ile emeklilere, okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 30 saate,

kadar ek ders görevi verilebilir.

b) İlgili mevzuatında belirtilen esaslara göre uzman ve usta öğretici olarak nitelendirilenlerden;

1) Resmî görevi bulunanlara haftada 10 saate,

2) Resmî görevi bulunmayanlara haftada 40 saate,

kadar okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir.

Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

xerato

• Ziyaretçi
Ynt: ücretliöğretmen kordinatorluk alabılırmı
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2010, 15:39:06 »
hocam teknık öğretmenden kastınız sanırım kadrolu değilmi yoksa ben mi yanlış anladım bende teknık öğretmen mezunuyum taten teknık öğretmen olduğumdan bende bırde kendı alanım olduğundan kordınatorluk ıstedım o zaman madde (9) b 2 ye gore
2) Resmî görevi bulunmayanlara haftada 40 saate,kadar okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir.

ben haftalık 40 saat alabılırmıyım

• AML
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ücretli öğretmen kordinatorluk görevi (ücreti) alabilir mi?
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2010, 15:43:52 »
Hocam bizim okulda da 30 saatten fazla verilmiyor.. Normalde  fazla ders var olduğu halde..

Mesleki teknik eğitim yönetmeliği

10) ( Değişik alt bend: 20.9.2008/27003 RG) İşletmelerde mesleki eğitimin, öğretim programına uygun olarak yürütülmesi ve kurum-işletme arasında sürekli iş birliğini sağlamak amacıyla bir koordinatör müdür yardımcısı ile ilgili alan/bölümdeki öğretmen, öğrenci, işletme sayısı ve işletmelerin kuruma uzaklıkları dikkate alınarak aynı alanın atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmenleri arasından yeterli sayıda koordinatör öğretmen görevlendirir, rehberlik eder ve denetler. Yönetici ve öğretmenlere, "işletmelerde meslek eğitimi" adıyla verilecek ek ders görevi ile ilgili programı hazırlar ve il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatır.
Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

xerato

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2010, 15:53:39 »
teşekkur edrım hocam  pekı okul mudurunun öğrencılerın 24 saat olan staj surelerını kısaltmak gıbı bır hakkı varmı

• AML
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2010, 15:58:19 »
Staj (İşletmelerde beceri eğitimi dersi ) şuan nerde yapılıyor? Okulda mı işletmede mi?. Daha önce bu öğrenciler hiç staj yapmışlar mı?

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2010, 15:58:19 »