Gönderen Konu: Çok Amaçlı Yazı Tahtası  (Okunma sayısı 19795 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cemermer

• Bölüm Sorumlusu
    • Profili Görüntüle
Çok Amaçlı Yazı Tahtası
« : 30 Mart 2008, 01:32:01 »
Benim ve öğrencimin projesi ÇOK AMAÇLI YAZI TAHTASI
Geçen yılki projem gizli bilgisayar masası (makam masası içinde)
Yarışmadan sonra görüşmek ve detayları görmek üzere
sağlıkla kalın

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Çok Amaçlı Yazı Tahtası
« : 30 Mart 2008, 01:32:01 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı cemermer

• Bölüm Sorumlusu
    • Profili Görüntüle
Ynt: ÇOK AMAÇLI YAZI TAHTASI
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2008, 01:05:00 »
öğrenciler arasında yapılan yarışma bir de milli eğitim öğretmenleri arasında da düzenlenir ve gerekli hassasiyet bakanlıkça ve il milli eğitimlerde gösterilirse şüphesiz çok verimli olur.
bu  verim ekonomiyi dahi etkileyebilir.
çankırıda bizim projemiz birinci oldu. (hoş karşımızda mobilyada rakip yoktu ama)
yinede iddalıydık.
İddaamız ayın 14 ünde Ankara da yapılacak bölge yarışmasında belli olacak

bu yarışmanın verimli olduğu Çankırı da yapılan yarışmada birkez daha tescillendi.
Şöyleki okulumuz gürhan titrek mem. den katılan motor bölümü öğretmen ve öğrencisinin hazırladığı projeye, yarışma açılışını yapan  Çankırı Valimiz Sayın Ali Haydar Öner in ilk görüşte gösterdiği ilgi ve anında ödüllendirmesi proje konusunu yakından takip eden bir bilinçli yönetici olması açıkça göstermiştir.
Proje yarışması sonuçlanınca  proje detaylarını ilgili öğretmenimizle payaşacağız.
(Projenin yalnız ülkemizde değil dünyada da ses getireceği ve gündemi etkileyeceğini göreceksiniz.)

mavirende

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2008, 12:15:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login

(Projenin yalnız ülkemizde değil dünyada da ses getireceği ve gündemi etkileyeceğini göreceksiniz.)

Başarılar sayın hocam.
Sonuçları heyecanla bekliyoruz

Çevrimdışı Kel_Bald

• Katılımcı Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2008, 15:09:42 »
Hocam projenizi çok merak ettim. yarışma sonrası paylaşımınızı bekliyoruz. projenizde size başarılar dilerim.

Ben Kars geneli yarışmaya katılan 13 projeyi paylaşıma başlıyorum. Bu projelerden il birincisi olup yarışmaya devam eden 5 tanesini yayınlanmamış olma koşulundan dolayı yarışma sonrasına bırakacaz. Diğerlerine başlıyalım. İlk olarak kendi projemizle başlıyorum. (Anlayacağınız gibi elendik.  :ut)

Proje Adı:
SEVİT (Sehpaya dönüşebilen mini Vitrin.)

Projenin özellikleri:
1. Hem sehpa hemde oturma grubu köşelerinde bibloluk olarak kullanılabilen mini vitrin olarak iki fonksiyonlu.
2. Atık parçalardan yapıldığı için maliyet yok denecek kadar az.
3. Ahşap yapım olduğundan estetik görünüm.
4. Çift fonksiyonundan dolayı kullanılan mobilya sayısını ve dolayısıyla maliyetleri azaltma.

Çevrimdışı hasansavas19

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2008, 22:08:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
öğrenciler arasında yapılan yarışma bir de milli eğitim öğretmenleri arasında da düzenlenir ve gerekli hassasiyet bakanlıkça ve il milli eğitimlerde gösterilirse şüphesiz çok verimli olur.
bu  verim ekonomiyi dahi etkileyebilir.
çankırıda bizim projemiz birinci oldu. (hoş karşımızda mobilyada rakip yoktu ama)
yinede iddalıydık.

bu yarışmanın verimli olduğu Çankırı da yapılan yarışmada birkez daha tescillendi.
Şöyleki okulumuz gürhan titrek mem. den katılan motor bölümü öğretmen ve öğrencisinin hazırladığı projeye, yarışma açılışını yapan  Çankırı Valimiz Sayın Ali Haydar Öner in ilk görüşte gösterdiği ilgi ve anında ödüllendirmesi proje konusunu yakından takip eden bir bilinçli yönetici olması açıkça göstermiştir.
Proje yarışması sonuçlanınca  proje detaylarını ilgili öğretmenimizle payaşacağız.

ben amasya gümüşhacıköyde görev yapmaktayım ama diğer illerdeki kadar şanslı değiliz herhalde bizler. burada tan tersi ilde mesleki eğitimden hiç anlamayan birisini görevlendirmişler, oda bir okulun müdürünü aramış bütün işi o yapıyor. değerlendirme bana göre tam bir fiyasko hiç kimsenin ürününü görmeden bilgisayardan bir değerlendirme. işte o kadar. biz ürüleri götürdük bize öğrencileri niye getirdiniz diyorlar. Öğrencilerimize neredeyse jürüler hakaret ediyorlar. kendini bilmeyen insanlar kendini bilmez jürüler seçiyor,sonuşlar ortada. Gerçekten şu mesleki eğitime önem verilse zaten sorunlar olmaz bence....
Oyun bitince, şah da piyon da aynı kutuya konur...

Çevrimdışı cemermer

• Bölüm Sorumlusu
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2008, 14:23:20 »
sayın hocam (hasansavas19) belirtiğiniz ilgisizliğe gerçekten üzüldüm. Böyle uygulamaları yapan il veya ilçe yöneticilerinin iş bilmezliği ve boş vermezliklerinden kaynaklanmakta.
Bu durumdan milli eğitim bakanlığının kesinlikle haberdar olması gerekir.
bu amaçla bilgi vermeniz en azından mail göndermeniz yerinde olur.
Yıllarca böyle boşvermişliklerle yönetilip durduk.
Teknik okulların başına ve yönetimine uzmanı hatta branşı olmayan ehliyetsiz  kişileri yerleştirdiler.
Okullarımız üretim ve araştırma yerine halen öncekini tekrar eden 70 lerde 80 lerde yazılan kitaplarla ezber yapan durumdayız.
Bizim okulumuzda yeni teknolojileri imkanlarımızı zorlayarak takip ediyoruz.
İdaremizin ilgisi ve teşvikiyle hem kendi imkanımız hemde okulumuz imkanlarıyla birşeyler yapmaya çalışıyoruz.
Okulumuzun tüm donatımını biz teknik öğretmen arkadaşlarla en güzel şekilde yapıyoruz.
Şu anda ÇANKIRININ en güzel  Berber ve kuaför uygulama sınıfını okulumuza yaptık. Çankırı içinde dahi böyle bir salon bence yok.
Sizlerinde böyle bir ortamda çalışmanızı diliyorum.
Sizin başınıza gelen olaylara meydan vermemek için bizim müdürümüz ildeki bu organizasyonu üstlendi ve yönetti. Ayın 15 inde de onun idaresinde Ankara da bölge yarışmasına katılacağız.
proje aşamasında idaremiz tarafından hertürlü ihtiyacımız karşılandı.
Bu konuda ilgisizlik, baştan Milli eğitim müdürlüklerinden kalkarsa sorun çözülür.
İnşaallah basiretli ve işinin ehli idareciler tarafından yönetiliriz, sorunda çözülür.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2008, 14:23:20 »