Gönderen Konu: Proje Tabanlı Beceri Yarışması ile ilgili görüşleriniz  (Okunma sayısı 38157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nogay

• Ziyaretçi
Proje tabanlı beceri yarışması ,bence öğrencilerin değilde öğretmenlerin yarışması.
Hiçbir destek,yardım olmadan öğretmenler tasarlıyor,öğrencim yaptı diyor.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı Kel_Bald

• Moderator
    • Profili Görüntüle
Yarışma ile ilgili görüşleriniz
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2008, 23:06:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
     Proje tabanlı beceri yarışması ,bence öğrencilerin değilde öğretmenlerin yarışması.
Hiçbir destek,yardım olmadan öğretmenler tasarlıyor,öğrencim yaptı diyor.

Kardeş birincisi bazı okullarda dediğin doğru olsa bile bunu genellemen yanlış. Bir çok okul varki öğrencileri mükemmel tasarımlar yapabiliyor.

Benim bu konuyu açmamdaki amaçta öğrencisi tasarım yapamayan okullara kaynak bilgi oluşturmak.
Öğrencilere iyi bir kaynak sunarsak bekli her öğrenci tasarım yapamaz ama her okulun tasarım yapan öğrencisi olur.

Bizim zamanımızda böyle değildi, öğrenciler akıllıydı, kendi işini kendi yapardı diyerek bir yere varamayız. Öğrencilerde büyük bir gerileme olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz. Gelin el birliğiyle bu gerilemeyi durduralım.

Yarışmaya 4872 yani yaklaşık 5 000 (Beşbin) proje katılıyor. Her sene bu projelerden 100 tanesini bile toplayıp öğrencilere sunarsak öğrencilerin zihni mutlaka bir miktar açılır. ve kendi başlarına proje yapmaya başlarlar.

Geçen sene öğrencilerimden tasarım gelmediği için biz bu yarışmaya katılamadık. Fakat bu sene öğrencilere bol miktarda katalog dağıtıp rehberlik derslerinin tamamını bu konuya ayırınca 4 projeyle geldiler. projeleri yepyeni tasarımlar değildi ama en azından bir yerden başladılar ve bu sene iyide bir proje çıkardılar. Üstelik 10. sınıf olmalarına rağmen.

Ben her sene projemizi burdan paylaşıma açarım. Katkıda bulunan arkadaşlarada şimdiden teşekkür ederim. Arşivse faydalanmak isteyen herkese açık.

Çevrimdışı 25abdullah71

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yarışma ile ilgili görüşleriniz
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2010, 21:41:18 »
Maalesef öğretmende yapsa öğrencide yapsa birçok emek harcansa da siz istediğiniz kadar yarışma kriterlerine uysanızda seçici jüri elemanları gidip hiçbir kritere uymayan sözüm ona projeyi 1.seçiyor.Kendine akademisyen diyen bu insanların bilimle teknolojiyle uzaktan yakından ilgisi yok.

stroom

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2010, 19:08:56 »
bu jüriler jüri değil göya üniversitedeler 5 tana jüri ve 10 dal sokak taki insan daha iyi değerlendirir bence 60 dosya 30 sunum 10 stadn hikaye bunlar proje lerin bazıları daha önce yarışmaya girmiş kimileride gündemde olan şeyler merdiven sandalye piyasada 100-150 tl ve 2 ci oldu bu nasıl jüri görmesem hak vercem ama boş birdeha girmeye gerek yok bence 

Çevrimdışı mesutkorkmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2010, 20:36:30 »
Harcanan emeğe hiç bir lafım olamaz. Sonuna kadar da desteklerim.

Öğretmen arkadaşlarımın yaptıkları ya da hazırladıkları projeleri öğrencilerin hazırlamış gibi değerlendirilmesi en azından etik değil. Kaldı ki güya biz öğrencilerimizi dürüst, doğru, vatanına, milletine faydalı bireyler olarak yetiştiriyoruz. İşin içine kişisel çıkarlar girince ne dürüstlük kalıyor ne doğruluk.

Jüri üyelerinin seçimlerine hayret etmemek de mümkün değil kesinlikle. Çok basit bir projeyi birinci olarak seçmelerini nasıl hazmedebiliyorlar çok merak ediyorum. Adalet çok önemli bir kavram. Herkesin adil olduğu bir ülke özlemim giderek artıyor.

Çevrimdışı 25abdullah71

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2010, 00:28:46 »
Evet,sayın Stroom ve mesutkorkmaz.İfadelerinize aynen katılıyorum.Doğruluktan ayrılmamak koşulu ile öğrencilerinizin ciddi katılımı ile proje yapılmalıdır.İnanın Samsun bölgede duman dedektörünü hemde hazır alınmış cihazı 1.seçtiler.yok böyle bişi.bundan sonra daha proje falan yok artık.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #5 : 10 Mart 2010, 00:28:46 »