Gönderen Konu: Temel elektronik Sistemler Dersi  (Okunma sayısı 47767 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onrbyrm

• Katılımcı Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Temel elektronik Sistemler Dersi
« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2007, 13:07:05 »
m637x  arkadaşım ellerine sağlık yıllık planı değiştirmissin ellerine sağlık ama ben hala katılmıyorum yeni plan yapılmasına plan module gore degıl ders içeriğine göre yapılmasıgerekır.Modülü yazan arkadaş bazı konuları atlamıs yazmamıs ise o onun sorunu biz bir seyler yapabılırız yani module bağlı kalacagız diye bir sey yok  önemli olan öğrencilerin bir seyler öğrenmesi ben eski planı kullanmayı düşünüyorum ayrıca plan hakkında bir sey daha soylemek ıstıyorum konuları ders defterine yazmak ölüm bir arkadaş değişik bir plan yazmıs ben sınıf defterıne yazarken onu kullanıyorum sizede tavsiye ederim sadece konu başlıkları var içeriklerini yazmamış.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2007, 13:07:05 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

m637x

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 27 Ekim 2007, 15:01:42 »
Değerli arkadaşlarım bir gerçeği görmemiz lazım.Megep projesi özünde güzel bir proje,alanların dallara ayrılması mantıklı ama bu dallara ait modüllerin hazırlanışı ve içeriği ile ilgili hala yerine oturmamış pek çok şey var.Böyle bir projenin alt yapısının çok daha önceden sağlam bir temelde hazırlanması gerekirdi.Eğitim öğretim başlayalı neredeyse 2 ay geçmesine rağmen hala herkesin kafasında pek çok soru işareti var.Sözüm ona bir de pilot uygulamalar yapılmıştı!Okullara modüllerin basımı ile ilgili ödenek gönderildiğine dair bakan imzalı yazıyı görmüşsünüzdür.Bize bu iş için verilen para 800 ytl.Bozdur bozdur harca:) Ayrıca projeksiyon cihazı ve bilgisayar eksikleride cabası.Neresinden bakarsanız sıkıntı.Yıllık planı yapma konusunda ve dersi işleme noktasında her öğretmen arkadaşım kendi kişisel tercihlerini tabiki kullanacaktır ama filanca konuyu bu modülden falanca konuyu başka bir dalın modülünden işlemekte çok doğru olmayacaktır.Ders defterine konuları sığdırabilmek önemli bir mesele değil.Bizlerin önüne yalan yanlış bir modül sunup ne halin varsa gör deniliyor. Megep yöneticileri maalesef pratikteki sorunlardan bihaber.Modüllerin pek çoğunun revize edilmesi şart.Umarım megep uzmanları en azından 2008-2009 için gerekli tedbirleri alırlar.Saygılar!

Çevrimdışı onrbyrm

• Katılımcı Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 29 Ekim 2007, 13:30:53 »
Arkadaşlar Temel Elektronik devreler ve sistemler 1 ve 2 modülünde uygulama olarak yaptırdıgınız devreleri paylaşabılırmısınız. Malum modul sonunda hiç bir uygulama devresi verilmemis herkes farklı farklı yaptıracagına burada paylaşalım devreleri herkes onları yaptırsın bana kalırsa.Ben ilk iş olarak RC osilatör devresi yapytırıyorum mesala

m637x

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 29 Ekim 2007, 16:32:22 »
Bende rc osilatör ve  555 li osilatör devrelerini yaptırıp osiloskopta giriş ve çıkış dalga şekillerini inceletmek niyetindeyim.Bunları yaparken asıl amacım öğrencilerin osiloskop kullanmayı iyi bir şekilde öğrenmeleridir.Zaten 1. modül genellikle dalga ve pals yapıları ile ilgili.Bunları inceleyebilmek içinde osiloskobu iyi kullanabilmek lazım bu yüzden devreleri incelerken osiloskobu detaylı bir şekilde anlatacağım sadece dalga şekillerini ekranda gösterip bırakmayacağım.

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #15 : 29 Ekim 2007, 16:32:22 »