Gönderen Konu: Projeleri değerlendirmede dikkat edilen hususlar  (Okunma sayısı 14677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hasansavas19

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Projeleri değerlendirmede dikkat edilen hususlar
« : 05 Nisan 2008, 20:30:07 »
iyi günler arkadaşlar gerçektende güzel bir düşünce paylaşım. yönetici arkadaşdan bir ricam olcak herkes buraya yazıyor ekliyor. forumda bir yer olsa ama sadece proje tabanla beceri yarışmasına ayrılsa bizde oralara yeni başlıklar altında projelerimizi oluştursak herkes kendi okulunun projelerini paylaşsa çok güzel bir arşiv olur.
      Ben birde paylaşım yapan arkadaşlara bir şeyler sormak istiyorum.ilde seçilen komisyonlar sizde nasıldı. öğrencilerinin sunumlarını ve projelerini gördülermi soksa sadece bir sunuma göremi değerlendirdiler. çok merak ediyorum. amasyada görev yapıyorum ben. ben burdaki değerlendirmeden hiç bir şey anlamadım çünkü. sizlerin görev yaptığı yerlerde değerlendirmeler nasıl yapıldı çok merak ediyorum. paylaşımda bulunursanız sevinirim.

Oyun bitince, şah da piyon da aynı kutuya konur...

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Projeleri değerlendirmede dikkat edilen hususlar
« : 05 Nisan 2008, 20:30:07 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı Kel_Bald

• Moderator
    • Profili Görüntüle
Değerlendirmede dikkat edilen hususlar
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2008, 22:04:32 »

Hocam herşeyden önce küçük şehirlerde dikkat edilen nokta projenin o ili temsil edebilmesi yani biraz canlı olması, teknik boyuttan çok ilgi çekici olması. Karsta az proje vardı yarışmada ve birinciler kimseyi şaşırtmadı yani hakkıyla aldı. Bu yarışmada fazlada bir sorun çıktığını zannetmem bu konuda. Esas değerlendirme kriterleri zaten ek 6 da verilmiş.

Değerlendirmede dikkat edilen hususlar;

1-Projenin özgünlüğü ve konu seçimi
2-Proje konusunun bulunmasında ve uygulanmasında öğrenci çabası
3-Düşünce ve uygulamada bilimsellik
4-Yaratıcılık
5-Projenin ve işlem basamaklarının ifade edilişi (açık ve anlaşılır olma, bütünlük)
6-Proje sürecinin planlılığı
7-Sonuca ulaşabilme yeteneği
8-Projenin uygulanması ile ekonomik bir yarar sağlanması
9-Proje konusunda yapılan kaynak taraması
10-Projenin tanımlanabilirliği ve uygulanabilirliği
11-Kullanılan temel bilgilerin özümsenmesi
12-Sunum teknolojilerinin etkin kullanımı
13-Gösterilen özen (dosya, sunum)

Değerlendirmede Jüri tamamen teknik personelden oluşmadığı için en ağır basan kriterler;
Sunum, sunum şekli ve projenin ilgi çekiciliği

Çevrimdışı Kel_Bald

• Moderator
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2008, 22:07:41 »

You are not allowed to view links. Register or Login
iyi günler arkadaşlar gerçektende güzel bir düşünce paylaşım. yönetici arkadaşdan bir ricam olcak herkes buraya yazıyor ekliyor. forumda bir yer olsa ama sadece proje tabanla beceri yarışmasına ayrılsa bizde oralara yeni başlıklar altında projelerimizi oluştursak herkes kendi okulunun projelerini paylaşsa çok güzel bir arşiv olur.

Ayrıca düşünceniz çok güzel. Bencede Proje için ayrı bir bölüm oluşturulsa daha iyi olur.

Çevrimdışı Teknik Ögretmen

• AML
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2008, 22:14:27 »

Ayrıca düşünceniz çok güzel. Bencede Proje için ayrı bir bölüm oluşturulsa daha iyi olur.

Bu önerileriniz en kısa zamanda uygulamaya konacaktır.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Ve uygulamada..
Konu başlıklarında ve mesajlarda TAMAMEN BÜYÜK harf kullanmamaya özen gösterelim.

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz / sorunuz varsa bize ulaşınız.

Çevrimdışı hasansavas19

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Projeleri değerlendirmede dikkat edilen hususlar
« Yanıtla #4 : 10 Nisan 2008, 18:30:38 »
öncelikle  tskkr    .

böülümleri oluşturmuşsunuz. sıra geldi biz arkadaşlaraç bilgilerimizi paylaşalım ki çoğalsın.
Oyun bitince, şah da piyon da aynı kutuya konur...

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

Ynt: Projeleri değerlendirmede dikkat edilen hususlar
« Yanıtla #4 : 10 Nisan 2008, 18:30:38 »