Gönderen Konu: YENİ SİSTEM (Modüller)(Artılar ve eksiler)  (Okunma sayısı 82332 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eercihan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: YENİ SİSTEM (Modüller)(Artılar ve eksiler)
« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2007, 19:09:13 »
 :agselam arkadaşlar. biz yeni sistemde ilk defa öğrenci okutacaz.Bu modül ders saati hesaplamarı hakkında bilgi erirseniz sevinirim .
herkese çokteşekkür ederim

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2007, 19:09:13 »
Google Reklamları

Paylaşmak güzeldir

Çevrimdışı salih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Eylül 2007, 23:13:05 »
bizde öyle yaptık

Çevrimdışı ercanT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 20 Eylül 2007, 23:53:07 »
Eğitim öğretim başladı yıllık planları hazırladık MEGEP sitesine bir baktık ki ders saatleri ve modülleri değişmiş. Buna ilave olarak yeni eklenen modüller de ortada yok.Değişiklik olan derslere Nasıl yıllık hazırlayacağız ne bir açıklama ne de bir bilgi.... BAhsettiğim ders Bilgisayar Destekli Uygulamalar. Lütfen bir bilgiye ulaşan olursa bizlerle paylaşsın. Herkese sevgiler, saygılar ve bu modüllerle yıllık planları hazırlarken sabırlar diliyorum.
NE MUTLU TEKNİK ÖĞRETMENİM DİYENE!
Sayın üyelerimiz kişisel site tanıtımlarınızı You are not allowed to view links. Register or Login

mdeniz06

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 23 Eylül 2007, 22:27:05 »
Eğitimi yaz boz tahtasına çevirenler yine öğretmenlere sormadan bir iş yaptılar ve maalesef yine hatalarla dolu. öncelikle ders içerikleri çok yoğun buna karşılık ders saatleri az. bir başka olumsuzluk sözde ders modüllerini biz seçeceğiz, ders saatlerini biz belirleyeceğiz. oysa her modül bir sonrakinin ön koşulu yani bir iki ders dışında modül çıkarmak mümkün değil. doğal olarakta ders saatlerini belirleme şansımız yok. yani kağıt üzerinde modül seçiyoruz. herşey belirlenmiş bize sadece uygulayın diyorlar. ayrıca sistemi değiştirmeden önce altyapı hazırlığı yapılmalıdır. şimdi bizden verilmesini istedikleri dersler için gerekli donanım okulların %95'inde yok. bu müfredatı hangi donanımla uygulayacağız belli değil. ben bilgisayar öğretmeniyim. donanmdan geçtim, okutulması istenen yazılımları bile göndermediler. yani biz bu durumda korsan yazılım mı kullanacağız. öğrencilerimize meslek etiğini anlatırken korsan yazılım kullanıp biz kendimiz mi etik değerlere aykırı hareket edeceğiz. bu durumda korsan kullanımını teşvik etmiş olmayacak mıyız? bunlar ilk etapta göze çarpanlar. incelendiğinde daha birçok sorun var uygulamada. sonra da konuşurlar; sözde "meslek lisesi memleket meselesi" ymiş. bunlar memleket meselesini bu ciddiyetle ele alıyorlarsa vallahi yazık memleketin haline...

dadaş

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 24 Eylül 2007, 23:13:38 »
aRKADAŞLAR bEN DADAŞ
MODÜLER SİSTEM REZALET BİR SİSTEM
modüler seminerine de gittim onlarda bir şey bilmiyor
sorular muallakta kalıyor
bizler zümreleri yaptık isteyen olursa araç teknolojisi alanı zümrelerini veririm

dadaş

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 24 Eylül 2007, 23:15:30 »
Sayın öğretmen arkadaşlarım bizlerde stajları okulda yapacağız ancak planın nasıl yapılacağı hakkında bilgimiz yok

Meslek Lisesi Bölümleri, Meslek Öğretmeni, Teknik Öğretmenler

« Yanıtla #17 : 24 Eylül 2007, 23:15:30 »